Luja 40

Akrülaatvärv, mis sisaldab hallitusvastast ainet. Värvil on madal lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) tase. Luja värv on nüüd sertifitseeritud ka Põhjamaade Ökomärgisega (Luigemärk) ja EL Ökomärgisega.

EPD verified
EU Ecolabel
M1
Nordic Ecolabel
Avainlippu
Polish Hygenic Certification
MED
  • Hallitusvastase ainega
  • Suurepärane vastupidavus kemikaalidele
  • Hea valik niisketesse ruumidesse
  • 805
  • 8 m²/l
  • 12 m²/l
  • 4 h
  • 2 h

Lõpptulemus

  • Poolläikiv

Kirjeldus

Akrülaatvärv, mis sisaldab hallitusvastast ainet. Värvil on madal lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) tase. Luja värv on nüüd sertifitseeritud ka Põhjamaade Ökomärgisega (Luigemärk) ja EL Ökomärgisega.


Toote omadused

Sobib krohv-, betoon-, pahteldatud, tellis-, puitkiud- ja puitlaastpindadele sisetingimustes. Sobib nii uute kui varem värvitud pindade värvimiseks.


Kasutuskohad

Siseseinad ja -laed ruumides, kus on nõutav kõrge pesemis-, niiskus- ja kulumiskindlus: nt köögid, koridorid või trepikojad, tualettruumid, vannitoad. Värv sisaldab hallitusvastast ainet, mis muudab selle sobivaks kasutamiseks kõrge niiskusega ruumides. Sobib ka üldkasutatavatesse ruumidesse, kus vajatakse tavalisest suuremat vastupidavust kulumisele ja pesemisele: nt fuajeed, haiglate koridorid, palatid jm pindadele. Luja seeria värvid sobivad ka toiduainete töötlemise ruumidesse: nt meierei, pagariäri.


Katvus

u 8-12 m²/l. Tegelik kulu sõltub pinnale kandmise viisist, tingimustest, pinnakattest ja töödeldava pinna kardedusest.


Vedeldi

Veepõhine


Töövahendid

pintsel, rull, kõrgsurvepihustamine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv, temperatuur vähemalt +5 °C ja õhu suhteline niiskus alla 80%.


Pinna ettevalmistus

Värvimata pinnad: Pinnad puhastada tolmust ja mustusest. Tasanda pinnad vajadusel sobiva Vivacolori pahtliga ja lihvi kuivanud pinnad. Eemalda lihvimistolm. Krundi Luja Yleispohjamaali kruntvärviga. Varem värvitud pinnad: Pese pinnad Maalipesu phastusvahendiga vastavalt kasutusjuhendile ja loputa hoolikalt veega. Lase kuivada. Eemalda vana lahtine, pragunev värv. Lihvi kõvad ja läikivad värvipinnad matiks ning eemalda lihvimistolm. Ebatasasused, õõnsused, praod pahteldada sobiva Vivacolori pahtliga. Pärast kuivamist lihvi pind ja eemalda lihvimistolm. Enne pinnavärvimist krundi pind Luja Yleispohjamaali kruntvärviga.


Värvimine

Esimene kiht:

Sega värv enne kasutamist hoolikalt. Värvi 1-2 kihis rulli, pintsli või värvipihustiga.


Hooldusvärvimine:

Luja värviga värvitud pinnad võib üle värvida sama või sarnase veepõhise värviga. Vt lõiku Eeltöö.


Hooldusjuhendid

Vajadusel mitte varem kui 1 kuu möödumisel värvimisest. Puhasta pind neutraalse (pH 6-8) nõudepesuvahendi ja pehme harja, pesuseene või puhastuslapiga. Puhasta eriti määrdunud pinnad kergelt leeliselise (pH 8-10) pesuvahendiga puhastuslapi, pesumopi või pesukäsnaga. Loputa pind hoolikalt. Pesuvahendi valmistaja etteantud lahjendustingimustest tuleb kinni pidada. Värvitud pind saavutab lõpliku tugevuse ja vastupidavuse normaaltingimustes u. 1 kuu möödudes, enne seda vältida pinna kulutamist ja pesemist. Kui pinda on vaja siiski puhastada varsti pärast värvimist, tuleb seda teha kergelt niiske puhastuslapi või mopiga.


LOÜ

(Alaliik A/b) 100g/l (2010). Luja 40 sisaldab LOÜ maksimaalselt 10 g/l.


Hallitusvastase ainega

Poolläikiv värv Luja 40 sisaldab hallitusvastast ainet, mis annab pikaajalise kaitse hallituse kasvu vastu. Tänu sellele püsib värvitud pind kauem puhas.

Product usp1prof_img
Gloss and wash-resistance

Suurepärane vastupidavus kemikaalidele

Eriti vastupidav värv, millel on hea pesemis- ja kulumiskindlus. Luja värviga värvitud pindu võib puhastada tugevatoimeliste pesuainetega ning ka korduv puhastamine ei kahjusta seda. Talub hästi mehhaanilist koormust. Sobib suurepäraselt seinte värvimiseks ruumides, mida pidevalt puhastatakse (nt köögid kodus või avalikud ruumid nagu fuajeed, haigla koridorid ja palatid).

Product usp2prof_img
For humid spaces

Hea valik niisketesse ruumidesse

Luja 40 värv sisaldab hallitusvastast ainet ja sobib ideaalselt niisketesse ruumidesse: nt tualettruumid ja vannitoad nii kodus kui ka avalikes ruumides.

Product usp3prof_img
Wide range of colors
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et