Puitfassaadi värvimine

Kuidas tagada pikaajaline kaitse fassaadidele?

Kasutades õigeid tooteid erinevat tüüpi pindadele, tagad fassaadipindadele pikaajalise kaitse.

Õigete toodetega, mis on sobivad kasutamiseks kohalikes ilmastikutingimustes, võivad ehitusmaterjalid pikka aega suurepärases seisukorras püsida.

Pikemad intervallid värvimise vahel toovad kaasa vähem jäätmeid ning vähem tööetappe - nii on ka Sul endal lihtsam ja soodsam. Lisaks õigete kvaliteetsete pinnatöötlusmaterjalide kasutamisele tuleb jälgida õigeid töötingimusi ja -meetodeid.

Valge krohvitud fassaad

Vastupidavus ja jätkusuutlikkus on olulised

Kõik Tikkurila tooted on välja töötatud tootmisprotsessis ja pikaajalisest kasutamisest tekkiva keskkonnamõju minimeerimiseks.
Vastupidavuse tagamiseks kasutab Tikkurila uute toodete ja süsteemide väljatöötamisel elutsüklipõhist lähenemist. Tooteid testitakse tegelikes keskkonnatingimustes ja eeldatava kulumise simulatsioonide käigus, et aidata mõista olulisi keskkonnamõjusid, ja seejärel toodet vastavalt arendada.

Vastupidav fassaadipind


Fassaadipinna pikaajalise kaitse tagamiseks tuleb arvestada mõne olulise aspektiga.

Hea ettevalmistus enne värvimist

  • Vali õiged tooted.
  • Valmista pind korralikult ette – täida kõik augud ja paranda praod ning eemalda lahtine värv, mustus, vetikad, samblikud, seened jmt, kasutades puhastusvahendeid nagu Biowash või Tikkurila Homeenpoisto vastavalt nende kasutusjuhendile. Pese fassaad survepesuriga.
  • Kata pinnad, mida ei värvi.

Värvimisprotsess õigete toodete ja tööriistadega

  • Kasuta antud sobivat kruntvärvi, kontrolli, kas see sobib värviga koos kasutamiseks
  • Kasuta kvaliteetseid materjale ja tööriistu (näiteks Anza maalritarbeid) – see aitab Sul kiiremini hea tulemuseni jõuda. Kvaliteetsed tööriistad kestavad ka kauem.
  • Vali värvimiseks sobivad ilmastikutingimused. Parim ilm värvimiseks on pilves ja mitte liiga külm ega liiga kuum ilm. Veendu, et vihma ei hakkaks sadama ja ära värvi otsese päikesevalguse käes. Ka värsket värvikihti kaitse päikese ja vihma eest.
  • Kasuta ühe tootja värve - sageli ühilduvad sama tootja värvid kruntvärvide ja muude aluskihtidega.

Värvitud pinna hooldamine

  • Fassaadi kauni välimuse tagamiseks kontrolli pinda regulaarselt ja vajadusel tee hooldustööd (puhastamine, kohtparandused, värvi värskendamine jms).
     
Võta Pro Klubi projektijuhiga ühendust siin ja uuri liitumise kohta või saada muu küsimus
Saada Pro Klubi projektijuhile oma küsimus siit
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et