Sauna vahatamine heledaks

Sauna vahatamine heledaks

Saunale uue ilme andmine on lihtne ja taskukohane. Siin lehel on Sulle mõned näpunäited, mida oma sauna värskendamisel arvesse võtta.

Kui traditsiooniline pruuni tooni välimusega saun vajab veidi värskendamist, soovitame kasutada heledaks toonitud Supi Saunavaha. Lavalaudise ja seinte vahatamine on lihtne ning taskukohane töö, mille saad ühe nädalavahetusega tehtud.

Sauna vahatamine heledaks

Enne ja pärast sauna värskenduskuuri

Sauna vahatamine heledaks
Enne sauna vahatamist
Sauna vahatamine heledaks
Pärast sauna vahatamist: seinad vahatati valgeks ja lavalaudis halliks

Mida sauna värskendamisel silmas pidada?

Saunalava ja -seinte praegune värvitoon määrab, missugune lõpptulemus välja hakkab nägema. Kõigepealt tasub teha testvahatamine: osta väike purk Supi Saunavaha ja kanna toodet peidus olevale pinnale, näiteks pingi alla. Erinevatel puitpindadel näeb toon veidi erinev välja. Kõige turvalisem on valida originaalpuidust tumedam toon.

Supi Saunavaha on veepõhine looduslikku vaha sisaldav kaitseaine sisetöödeks, mis imendub puitu väga hästi, piisab kergest töötlusest. Supi Saunavaha annab puidule loomuliku ja siidmati kaitse. Saunavahal on kolm valmistooni: must, valge ja hall. Toodet saab toonida poolläbipaistva viimistlusega värvitooni ka Laki ja peitsi värvikaardi järgi.

Kuidas saunapindu vahatada?

Sauna vahatamine heledaks

Ettevalmistuste tegemine

Pane valmis kõik vajaminevad tööriistad ja -materjalid: Supi Saunavaha, pintsel, kattepaber ja maalriteip põranda katmiseks. Kata ümbritsev ala. Kui lava ja pingid on eemaldatavad, vii need saunast välja, nii on lihtsam seinu töödelda. Kui jätad lava ja pingid sauna, siis kata need kaitsepaberiga ja töötle kõigepealt seinad.

Sauna vahatamine heledaks

Testimine

Kõigepealt tasub teha testvahatamine: kanna toodet peidus olevale pinnale, näiteks pingi alla. Erinevatel puitpindadel näeb toon veidi erinev välja.

Sauna vahatamine heledaks

Puhastamine ja lihvimine

Pese lava ja seinad Supi Saunapesu puhastusainega vastavalt toote etiketil toodud juhistele. Käte kaitsmiseks pane kätte kummikindad. Kasuta küürimisšvammi või harja. Loputa kõik pinnad ja lase täielikult kuivada. Lihvi peene liivapaberiga üle. Pühi lapiga ära kõik lihvimistolm.

Oluline! Kui uuendad vana sauna, kus on rohkem mustust, tuleks see puhastusprotsess läbi viia juba varem. Puhasta pinnad põhjalikult, et kogu mustus eemaldada ja soojenda saun korraks üles. Lase enne vahatamist korralikult kuivada.

Sauna vahatamine heledaks

Vahatamine

Vahata pinnad üks kord Supi Saunavahaga. Kasuta pintslit. Kanna saunavaha puidusüü suunas ja vaid nii palju, kui puu sisse imendub. Töötle korraga 1-2 lauda otsast lõpuni.

Sauna vahatamine heledaks

Kuivamine ja ülevärvimine

Lase vahal järgmise päevani kuivada. Vajadusel kanna peale veel üks kiht vaha. Püüa vältida paksusid kihte, eriti laval, sest paks vahakiht võib lavalaudise sauna kasutamise ajal tavapärasest kuumemaks muuta.

Sauna vahatamine heledaks

Naudi!

Pane saun sooja ja naudi.

Toonitud vaha kulub aja jooksul maha, eriti madalamatel lavalaudadel. Vahatamist saab igal ajal uuesti teha.

Selle artikli koostamisel konsulteerisime tehnilise nõustaja Mika Siiriläga Tikkurilast.

 

Saunatoodete valiku leiad siit

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et