Terrasside õlitamine, tooted ja trendid

Terrassi ja aiamööbli õlitamise nõuanded

Uute veepõhiste puiduõlide koostisest on kuni 75% orgaanilisest süsinikust asendatud biopõhiste ehk taimsete taastuvate toorainetega. Tooted on sama vastupidavad, kuid koormavad vähem keskkonda ehk on nn „rohelisem“ valik.

Kauni ilma nautimiseks ei ole vaja kodust kaugele minna – ülimõnus on istuda hubasel terrassil või rõdul, rüübata kohvi, lugeda raamatut või ajalehte ning nautida kaunist päeva. Kõlab nagu paradiis, kas pole? 

Selleks, et seda täiel rinnal nautida, tuleks oma aiamööbel ja terrass üle vaadata ja vajadusel neid aeg-ajalt värskendada.

Vaata Valtti terrassiõlide brošüüri ja laadi alla

Millised on terrasside ja lehtlate trendid?

Märksõnadeks on jätkuvalt looduslikud materjalid, taimed ja keskkonnasõbralikud valikud. Samuti must ja hall puiduõli ning terrass kui elutoa pikendus. Siit leiad väikese galerii selle aasta suundadest.

Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Meie kliimas on eriti praktiline, kui osa terrassist on kaitstud päikese ja tuule eest ning osa terrassi on avatud
Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Must ja hall puiduõli on modernne ja moes!
Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Terrass võib olla elutoa pikendus ja sisustatud rohke mööbliga
Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Suurel terrassil on tore koos pereliikmetega toimetada
Vaata siit terrasside trende
Loe, kuidas muuta terrass paradiisiks
Vali õlitamiseks õige toode

Tikkurila Valtti terrassi- ja mööbliõlisid on saadaval vee- ja lahustipõhiseid, nii valmistoonituna (pruun, must ja hall) kui toonitavatena (u 48 värvitooni). Kõik Tikkurila terrassiõlid sisaldavad UV-kiirguse vastaseid kaitseaineid. Tooted sobivad ka treppide, paadisildade, aedade, lillekastide jm õlitamiseks välistingimustes. Veepõhiste õlidega on meeldivam töötada, sest pind kuivab kiiremini, samuti on tööde lõppedes mugavam töövahendeid puhastada. Lisaks uuendas Tikkurila oma veepõhiste toodete koostist, kus osa toorainetest on biopõhised ehk taastuvatest toorainetest. Samas on valikus endiselt ka traditsioonilised lahustipõhised terrassiõlid oma tuntud headuses.

Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Terrass on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, valmistoon hall
Terrasside õlitamine, tooted ja trendid
Sein on viimistletud Valtti Plus Color puidulasuuriga, toon 5063 Sora

Mis on biopõhine puiduõli?

Tikkurila uuendas veepõhiste terassi- ja mööbliõlide koostist. Uute veepõhiste puiduõlide koostisest on 75% orgaanilisest süsinikust asendatud biopõhiste ehk taimsete taastuvate toorainetega (vastavalt standardile ASTM D6866-18), mis tähendab, et 18% kogu toote koostisest on biopõhine. Biopõhised toorained saadakse taimsetest jääkidest ning on taastuvad ja seega keskkonnasõbralikumad. Tooted imenduvad veelgi paremini puidu pinda, kaitsevad efektiivselt puitu, koormates samal ajal vähem keskkonda. Seega tooted on sama vastupidavad, kuid valik on nn ”rohelisem“.

Kuni 75% Valtti Plus orgaanilisest süsinikust on biopõhistest toorainetest.

Biopõhine

Biopõhised puiduõlid terrassile ja mööblile

Uus veepõhine valmistoonides terrassi- ja mööbliõli Valtti Plus Terrace Oil on erakordselt ilmastikukindel ja vastupidav UV-kiirgusele ja niiskusele. Pind kestab kaunis kuni 4 aastat! Õlitamine kaitseb puitu UV-kiirguse, niiskuse ja määrdumise eest ning seetõttu puidu eluiga pikeneb. Puiduõli imendub eriti sügavale puidu pinda, ei kooru ning vähendab puidu pragunemist. Tootega on lihtne töötada, sest see tasandub hästi ja kuivab kiiresti.

Saadaval on 3 populaarset valmistooni: must, hall ja pruun.

Toonid

Valtti Plus Terrace Oil

Uus veepõhine toonitav Valtti Plus Wood Oil puiduõli kaitseb puitu efektiivselt UV-kiirguse ja niiskuse eest ning muudab puidu pinna vett hülgavaks. Õli Imendub eriti sügavale puitu ja hoiab ära puidu lõhenemise. Tootega on lihtne töötada, sest see tasandub hästi ja kuivab kiiresti.

Vali endale meelepärane värvitoon 48 kauni loodusega sobiva tooni hulgast Tikkurila Valtti lasuuride ja puiduõlide värvikaardilt, kus leidub nii pruune, halle kui ka näiteks rohelisi toone.

Valtti Plus Wood Oil
Must terrass
Terrass on viimistletud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, toon 5154. Mööbel on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil, valmistoon must.
Pruun terrass

Lahustipõhised puiduõlid terrassile ja mööblile

Tikkurila lahustipõhise valmistoonides terrassi- ja mööbliõli toote nimi ja pakend muutusid 2022. aastal. Uus tootenimi on Valtti Terrace Oil. Vaha sisaldav puiduõli Valtti Terrace Oil kaitseb puitu niiskuse, UV-kiirguse ja mustuse eest, vähendab puitpinna lõhenemist ning muudab pinna vastupidavamaks. Lahustipõhised puiduõlid imenduvad hästi nii uude kui ka varem õlitatud laudpinda.  

Saadaval on 3 populaarset valmistooni: must, hall ja pruun. 

Toonid

Valtti Terrace Oil

Ka lahustipõhise toonitava terrassi- ja mööbliõli nimi ja pakend muutusid 2022. aastal. Uus tootenimi on Valtti Wood Oil. Lahustipõhised puiduõlid imenduvad hästi nii uude kui ka varem õlitatud laudpinda. Hea niiskuskaitse muudab puitpinna ilmastikukindlaks.

Vali endale meelepärane värvitoon 48 kauni loodusega sobiva tooni hulgast Tikkurila Valtti lasuuride ja puiduõlide värvikaardilt, kus leidub nii pruune, halle kui ka näiteks rohelisi toone.

Valtti Wood Oil
Kasuta õlitamisel õigeid töövõtteid ja töövahendeid

Põhjalik eeltöö, head töövahendid ja õiged töövõtted tagavad kauni terrassi pikaks ajaks. Jälgi puidu seisukorda ja kui puiduõli hakkab kuluma, tee vajadusel uus pinnatöötlus. Hooldustöötlemise aega mõjutavad asukoht, ilmakaared ja ilmastikutingimused. Pinna puhastamisel kasuta Tikkurila spetsiaalset puhastusvahendit Terassi- ja Kalustepesu, mis eemaldab vana õli jäägid, avab puidupoorid ning valgendab tumenenud ja halliks tõmbunud puitpinna. Soovitame puiduõli kasutada toonitult, sest toonimisel lisatud pigment kaitseb puitu UV-kiirguse eest ja hoiab ära puidu halliks muutumise.

Enne õlitamist ja ka töö ajal tuleb õli kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline.

NÕUANNE! Suurt terrassi õlitades edeneb töö tunduvalt kiiremini seda kahekesi tehes. Näiteks üks kannab õli terrassipadjaga pinnale ning teine teeb vajadusel pintsliga üle terrassilaudade vahed ning eemaldab lapiga üleliigse õli.

NB! Kui plaanid õlitama hakata, siis kontrolli eelnevalt ilmateadet! Õlitamiseks on parim osaliselt pilves ja soe ilm. Temperatuur peab olema vähemalt +5 kraadi, ideaalis +20 kraadi ümber. Otsese päikese käes ei soovita õlitada. Väldi kuumenenud pinna õlitamist, sest õli ei jõua pinda imenduda ning kuivab liiga kiiresti. Pärast õlitamist võiks olla vähemalt üks vihmavaba päev, et pind saaks korralikult kuivada. Väldi hilja õhtul õlitamist, sest õli ei jõua piisavalt kuivada enne öist kastet.

Eriti mugav on õlitamiseks kasutada Anza uut kaks-ühes-terrassipatja, mille komplektis on ka lihvtald. Ergonoomilise terrassipadjaga saab terrassi õlitatud kiirelt ja mugavalt ning selle saab ühendada ka pikendusvarrega.

Anza valikust leiab ka tõhusa terrassipesuharja ning mahuka terrassipintsli, millele saab kinnitada pikendusvart.

 

Rohkem infot Anza terrassitoodete kohta leiad siit

Anza terrassitooted
Vaata õppevideodest, kuidas puhastada ja õlitada terrassi ning aiamööblit
Terrassi õlitamisel on abiks tööjuhendid
Vaata tööjuhendeid siit

Kui Sul tekib küsimusi lasuurvärvimise kohta, siis võta ühendust meie Värviliiniga helistades tasuta telefonil 12011.

Oma küsimuse võid saata ka siit või kirjuta e-kiri varviliin@ppg.com.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

Telli Tikkurila uudiskiri

Saadame sulle kasulikke artikleid, tooteuudiseid ja kutseid koolitustele ning üritustele. Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et