Terrasside ja lehtlate trendid

Terrasside ja lehtlate trendid

Käesoleva aasta trendide märksõnadeks on jätkuvalt looduslikud materjalid, taimed ja keskkonnasõbralikud valikud. Samuti must ja hall puiduõli ning terrass kui elutoa pikendus. Siit leiad väikese galerii selle aasta suundadest.
Terrasside ja lehtlate trendid
Sein on viimistletud Valtti Plus Color puidulasuuriga, toon 5063 Sora

Suveparadiis taimedega

Moes on kasutada rohkelt taimi nii interjööris kui ka terrassil, rõdul või lehtlas. Vali taimed enda eelistuse järgi: kas soovid kasvatada õitsevaid taimi, maitsetaimi või lausa köögivilju. Kui ruumi on vähe, siis pane taimepotid laest rippuma või kinnita seintele. Kuigi taimed vajavad ka hoolt, siis boonuseks on see, et nad kutsuvad meid rohkem aega veetma värskes õhus.

Terrasside ja lehtlate trendid
Sein on viimistletud Valtti Plus Color puidulasuuriga, toon 5147. Terrass on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, valmistoon hall. Rippkiik on viimistletud Valtti Plus Wood Oil puiduõliga.

Unista kõrgustes

Rippkiiged ja -toolid, diivanid ning erinevad mõnulemispesad on sobivateks sisustuselementideks terrassile või lehtlasse. Eriti moodne on riputada kiik laest alla köitega nii, et seal oleks võimalik ka kiikuda. Sellise kiige saab iga meistrimees ise lihtsasti valmistada puidust ja köiest. Ära unusta lisada ka rohkelt pleede ja patju.

Terrasside ja lehtlate trendid
Terrass on viimistletud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, toon 5154. Mööbel on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil musta valmistooniga

Selle suve materjalivalik

Rustikaalsed materjalid, nagu näiteks betoon, teras ja metall, on igavesed lemmikud välistingimustes sisustades. Need materjalid on vastupidavad ega nõua suurt hoolt ja neid on lihtne kombineerida iga stiiliga, kuna metall sobib imehästi puidust elementidega – näiteks metalltool näeb suurepärane välja koos rustikaalse lauaga. Kui soovid lisada oma terrassile või lehtlasse modernsust, siis paiguta sinna mõni metallist või betoonist sisustusdetail.

Terrasside ja lehtlate trendid
Sein on viimistletud Vinha puidukaitsevärviga, toon D129 Korppi. Terrass on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, toon 5154. Taimekast on õlitatud Patio Verso puiduõliga.

Kasuta keskkonnasõbralikke materjale

Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on trendid, mis ümbritsevad meid üha rohkem igapäevaelus, ka välidekoratsioonides. Pole vaja osta uut terrassilauda või -tooli, kui puiduõliga saab vanad esemed taas ellu äratada. Proovi näiteks biopõhist Valtti Plus Terrace Oil või Valtti Plus Wood Oil puiduõli õuemööblile või terrassile. Patio Verso on veepõhine taimsete õlide baasil puiduõli, mis sobib spetsiaalselt puidust istutuskastidele või ka kasvuhoone sisepindadele, kus kasvatada söödavaid taimi.
Kui igatsed suuremat muutust, saad oma terrassile ka veidi särtsu lisada, värvides mööblieseme erksaks.

Terrasside ja lehtlate trendid
Terrass on õlitatud Valtti Plus Terrace Oil terrassiõliga, valmistoon hall

Naturaalsus ja looduslikud materjalid


Välidekoreerimise trendid on seotud looduslike materjalidega. Puit, rotang, džuut ja savi on endiselt tõusuteel ning neid on lihtne kokku sobitada iga stiiliga, olgu see siis kaasaegne, romantiline või boheemlik. Bambusest või merevetikatest korvid näevad kenad välja ja on käepärased ka õues, sest alati on vaja midagi kaasas kanda.

Terrasside ja lehtlate trendid
Sein on viimistletud Valtti Plus Color puidulasuuriga, toon 5063 Sora

Valgustus lisab hubasust


Valgustus on terrasside kaunistamisel oluline element. Laternad ja valgusketid aitavad õdusaid ning hubaseid õhtuid veeta. Varu ka pleede ja tekke, et saaksid terrassimelu nautida iga ilmaga tuulistest kevadpäevadest varasügiseste jahedate õhtuteni.

Selle artikli loomisel konsulteerisime sisekujundaja Anna Pirkolaga Studio Plentyst stuudiost.

TERRASSI ÕLITAMISEL ON ABIKS TÖÖJUHENDID
Vaata tööjuhendeid siit

Kui Sul tekib küsimusi lasuurvärvimise kohta, siis võta ühendust meie Värviliiniga helistades tasuta telefonil 12011.

Oma küsimuse võid saata ka siit või kirjuta e-kiri varviliin@ppg.com.

 

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

Telli Tikkurila uudiskiri

Saadame sulle kasulikke artikleid, tooteuudiseid ja kutseid koolitustele ning üritustele. Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et