Korteri sisekujundusprojekt 2024. aasta värvi toonidega

Rootsi sisekujundaja ja mõjuisik Marie Olsson Nylander kujundas Tikkurila aasta värvi kollektsiooni Color Now 2024 ja renoveeris nende toonidega oma uue korteri. Loe artiklist, millest Marie sisekujundamisel lähtus.

Aasta värvi kollektsiooni 14 maalähedast tooni sümboliseerivad mängulisust, vabadust ja lahkust: intensiivne burgundiapunane, erinevad beežid ja roosad toonid, pehme must, hallikassinine ja oliiviroheline.

Tikkurila aasta värv kannab nime Nude in Nizza - virsikutoon, mis kiirgab soojust. 

Värvikollektsiooni autor Marie katsetas uue kollektsiooni toone ka oma kodu kujundamisel ja kasutas selleks intuitsiooni.

"Minu jaoks on värvitoonidega mängimine nagu teraapia või meditatsioon. See ei ole nii, et ma lähen välja ja otsin värve; valik toimub intuitiivselt," ütleb Olsson Nylander.

Korteri kesksel kohal on pilgupüüdjaks seinamaal

Olsson Nylanderi 230 ruutmeetri suurune korter asub Rootsis Helsingborgis. Majal on eriline hõng ja pikk ajalugu, kuna see on ehitatud 1880. aastatel.

Marie soovis saavutada stiili, mis ei ole ootuspärane ja tavaline, ning seepärast kavandas ta detaile, mis panevad inimesed hetkeks peatuma ja mõtlema. Korteri kesksel kohal hallis asub soome kunstniku Mirja Ilkka tehtud toasuurune seinamaaling, mis jätab võimsa esmamulje kõigile, kes korterisse sisenevad.

"Selle ruumi jaoks oli sobivat värvitooni raske valida. Seega tekkis mul idee, et kõik värvitoonid võiksid kajastuda kunstiteosel. Minu jaoks on puhketuba korteri kõige inspireerivam osa," avaldab Marie.

Kuna korter on üsna suur, soovis Olsson Nylander kujundada nii neutraalseid kui ka julgetes toonides ruume. Sellegipoolest tahtis ta näidata, et värvid ei pea alati olema seintel: värvida võib ka hoopis lae, ukseraamid või põrandaliistud. Marie Olsson Nylander on tuntud omapärase stiili poolest: kihiline värvide ja materjalide kasutamine erinevatel pindadel annab interjöörile ainulaadse näo.

Julge värvitooniga lagede värvimine oli ka viis, kuidas maja ajalugu austada. Kollektsiooni värvitoonid Coffee in China, Gold in Ghana ja Olives in Oman tõstavad esile lagede dekoratiivsed kaunistused.

"Laed on detailiderohked ja räägivad korteri lugu," ütleb Marie.

Sama toon laest seinteni

Kuna Olsson Nylander soovis, et seinad oleksid neutraalsed, eemaldas ta vana klaaskiudtapeedi ja jättis mõnes ruumis seinad viimistlemata. Ühes toas värvis ta kõik pinnad seintest laeni aasta värviga Nude in Nizza virsikutooni. Marie kujundas ühe toa elava roosa tooniga Bubba in Berlin. Väike vannituba sai isikupära kerge maheda rohelise tooniga Mint in Mexico.

Remont on peaaegu valmis ja pererahvas lõpetab kööki. Olsson Nylander otsib rahulikult korterisse sobivat mööblit. 

"Olen jätkusuutlikkuse ja keskkonna säästmise pooldaja ning tahan kasutada looduslikest materjalidest valmistatud vintage-esemeid, mitte lihtsalt kõike kiiresti osta," lausub Marie.

Peale selle ootab Olsson Nylander väga, et saaks juba kõik oma asjad korterisse tuua. Sellest kohast saab tema pere kodu ning samal ajal ka stuudio ja müügisaal. Spetsiaalselt valitud värvitoonidega kujundatud kodu paneb teda tundma väga õnnelikuna. 

"Ma ei suuda uskuda, et sellest saab minu loominguline tööruum ja kodu. See on tunne, nagu oleksin külaline kellegi teise suurepärases kodus," on Marie lõpptulemusega rahul.

Kollektsiooni brošüür sisaldab värvitoone ja inspiratsiooni
Laadi alla aasta värvi ja kollektsiooni 2024 brošüür

Tikkurila aasta värvi kontseptsioon Color Now on loodud trendikate ja põnevate värvitoonide ning teemade tutvustamiseks. Tikkurila soovib inspireerida inimesi looma ilusat igapäevaelu ja pakkuma uusi värvikaid võimalusi. Tikkurila on loonud Color Now kollektsiooni ja aasta värvi alates 2016. aastast.

#colornow2024 #tikkurilaxmarie

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et