Sisetunde järgi loodud aasta värvi kollektsioon

Intuitsioon on parim abiline interjööride kujundamisel. Tikkurila 2024. aasta värvi ja kollektsiooni koostööpartner Marie Olsson Nylander kasutab sisekujundajana oma töös intuitsiooni.

Tikkurila aasta värvi kollektsioon Color Now 2024 on loodud koostöös Marie Olsson Nylanderiga, kes on Rootsi ettevõtja, mõjuisik ja sisekujundaja. Koostöö tulemusena sündis 14 uut värvitooni ja vapustav pildigalerii Marie korterist, mille kujundamisel kasutas ta kollektsiooni värvitoone.

Olsson Nylander julgustab kodu kujundamisel ja värvitoonide valimisel lähtuda sisetundest. Usalda oma sisetunnet. Sa tead, mis on õige, kui sa näed ja tunned seda. 

"Jään alati sisetunde juurde. Kõhutunne ütleb, mis on õige," sõnab Olsson Nylander.

Intuitsioon on vaist, aimdus või kõhutunne midagi teada ilma teadliku põhjenduseta. Või tunne, et lahendused tulevad lihtsalt sinuni. Kuigi intuitsioon võib tunduda müstiline, on sellel neuroloogiline selgitus. Psühholoogid ja neuroteadlased on uurinud meie sisetunde allikaid ja selle olulist rolli meie elus.

Intuitsioon hakkab kohe tööle

Olsson Nylanderi jaoks on intuitsioonil sisekujundaja töös suur roll. Klientidele sisekujundusprojekte tehes hakkab Olsson Nylander oma intuitsiooni kasutama juba algusest peale. Kui ta alustab uut projekti ja külastab objekti, olgu selleks restoran või kontor, hakkab ta loovus koos sisetundega tööle. 

"See on protsess, mida ma teen oma peas; hakkan nägema ruume ja soovitud stiili. Mõnikord võtab see aega ja mõnikord on mul kliendi juurest lahkudes kohe plaan paika pandud," selgitab Marie oma tööstiili.

Intuitsioon toimib nii: kui lähened ülesandele intuitiivselt, töötavad sinu aju ja keha koos, et mõista kogu konteksti, nagu varasemad kogemused ja emotsionaalsed tunded. Selle tulemusena aitab intuitsioon leida õigeid vastuseid.

Intuitsiooni saab arendada

Intuitsiooni katsetamiseks on parim koht oma kodu ning sinna sobivate värvitoonide ja sisustuse valimine. Kogu kokku värvikaardid või juhuslikud kaunites värvitoonides paberi- või kangatükid, vaata ka erinevaid värvikaarte, näiteks Tikkurila aasta värvi kollektsiooni Color Now 2024 või Tunneta Värvi kollektsiooni. Vali sisetunde järgi värvitoonid, mis sulle meeldivad.

Mõnikord ei toimi intuitsioon kohe. Olsson Nylander soovitab anda aega ilma midagi sundimata. 

"Kui tunned end ebakindlalt näiteks värvitooni valides, siis oota paar päeva ja vaata uuesti. Lõpuks saad vastuse," soovitab Marie.

Tahtliku harjutamisega saab intuitsiooni tugevdada nagu lihast ja seda saab kasutada esmalt väiksemaid otsuseid tehes. Üks asi, mida meeles pidada, on see, et intuitsioon ei arene siis, kui oled pinges ja kiirustad. Intuitsioon vajab ekslemiseks aega ja ruumi. 

Ka sisekujunduses on intuitsioon üks meetod teiste seas ja seda tasub proovida. Olsson Nylander peab seda oma võimsaimaks tööriistaks.

"Minu jaoks on intuitsioon kingitus," ütleb Marie Olsson Nylander.

Kollektsiooni brošüür sisaldab värvitoone ja inspiratsiooni
Laadi alla aasta värvi ja kollektsiooni 2024 brošüür

Tikkurila aasta värvi kontseptsioon Color Now on loodud trendikate ja põnevate värvitoonide ning teemade tutvustamiseks. Tikkurila soovib inspireerida inimesi looma ilusat igapäevaelu ja pakkuma uusi värvikaid võimalusi. Tikkurila on loonud Color Now kollektsiooni ja aasta värvi alates 2016. aastast.

#colornow2024 #tikkurilaxmarie

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et