beezh sein ja summutatud toonid interjööris

Värviline disaineristuudio

Kui kaks Plenty Studio disainerit otsustasid luua oma stuudio ja disainida interjööri, oli nende eesmärk mängida värvitoonidega ja vältida asjade liiga tõsiselt võtmist.

Plenty Studio on Soome disainibüroo, mis keskendub kunstile, interjööride disainimisele ja lavakujundusele. Kui omanikud Anna Pirkola ja Kirsikka Simberg kavatsesid oma uut stuudiot renoveerima hakata, siis polnud lähtekoht kiita: ruumis olid vaid punakat tooni lamineeritud põrand ja aja jooksul kollaseks muutunud seinad. See aga andis suurepärase võimaluse luua midagi täiesti uut.

Stuudio asub Helsingis 100-aastases hoones, ruumi suurus on 140 ruutmeetrit. Vaade akendest avaneb kahes suunas. Plenty Studio disainerite jaoks oli oluline, et stuudio oleks funktsionaalne, rahulik ja inspireeriv.

„Tahtsime ruumi tuua värvi ja muuta töökeskkonna inspireerivaks. Lõpuks ometi saime iseendale disainida, me ei tahtnud oma stuudio sisekujundust liiga tõsiselt võtta, ”ütleb Pirkola.

beezhid ja summutatud toonid
helelilla sein ja beež diivan koosolekuruumis

Heida pilk värskelt renoveeritud ja värvitud Plenty stuudiole. Loodame, et see inspireerib Sind!

Too värvid tuppa!

Stuudio koosolekuruum beež sein ja heleroheline köögikapp

Kööki ja puhkenurka ühendava ruumi põrandale paigaldati uus tammeparkett. Köögikapid tooniti köögifirma poolt Tikkurila värvikaardi järgi värskendavaks heleroheliseks (toon Y383 Cucumber), sama tooni on värvitud ka uks.

Köögikappide kõrval olev sein värviti pruuniks (toon V466 Lama). Selle seina ülemine osa värviti heledaks nagu köögikappide taga olev sein (toon F313 Gallery).

puhkenurga sein värviti helelillaks

Puhkenurga sein värviti helelillaks (toon H426 Allure). Seina ülemine osa värviti heledaks nagu kööginurgaski (toon F313 Gallery).

heleroheline sein riiulite taga ja roheline uks

Mõned uksed ja põrandaliistud värviti tumedamaks roheliseks (toon L447 Valley), et sobiks nii helerohelise (toon Y383 Cucumber) kui ka helelilla tooniga (H426 Allure).

"Tahtsime, et sissepääs pakuks värskendavate toonidega kerget äratust," ütleb Pirkola.

Kokkusobivad matid ja läikivad pinnad

Stuudio kui disainerite peamise tööruumi kujundamise põhimõtteks oli seinte heledaks ja säravaks muutmine, et pakkuda mõtetele ruumi vabalt uitamiseks. Teisest küljest nõudis ruum ka värve.

"Tuba on harmooniline, kuid mitte igav," ütleb Pirkola.

stuudio tööruum summutatud seinatoonidega, mööbel ja kardinad
näituse väljapanek värviliste postamentidega heleroheline laudissein taustaks

Stuudio poolel on seinad osaliselt pooles kõrguses puitlaudisega kaetud ja värvitud sama tooni heleroheliseks nagu köögikapidki (toon Y383 Cucumber), viimistlus matt. Akende all olevad aknalauad on sama tooni heleroheliseks värvitud, kuid viimistlus on läikiv.

"Matid ja läikivad viimistlusviisid annavad huvitava kombinatsiooni ja veetleva kontrasti."

Detailid on olulised

Uue stuudio jaoks ideid kogudes olid disaineritel Pirkolal ja Simbergil plaani peal siin-seal väikesed aktsendid - punased täpid.

"Otsustasime kontrastiks ja inspireerimiseks punast värvitooni kasutada. Värve ei pea alati suurtel seinapindadel kasutama, mõnikord toimivad need kõige paremini siis, kui neid kasutatakse vaid detailides, ”ütleb Pirkola.

pruun puitlaudissein ja punane kontrast

Koosolekuruumis köidab tähelepanu puitlaudisseina peal olev horisontaalne liist, mis värviti erkpunaseks (toon M316 Tomato). Puitpaneelid on värvitud pruuniks (toon V466 Lama) ja seina ülemise osa toon on F313 Gallery nagu kogu ülejäänud ruumiski.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et