köögikapid värviti helesiniseks

Värvi vanad köögikapid üle

Kui Sa ei soovi köögis suurt remonti ette võtta ega kappe välja vahetada, siis värvi need üle.
Köögikapid said uue ilme vaid ühe nädalavahetusega

Köögi perenaine Karin värvis vanad kollased kapiuksed poolmati Helmi mööblivärviga helesiniseks (toon X438 Secret). Helmi mööblivärv on ohutu ja tervisesõbralik mööblivärv, mille abil saab kergesti kodus erinevaid pindu värvida.

"Köögi üldilme sai palju rahulikum kui enne - nüüd on vikerkaarevärvide asemel erinevates sinistes toonides köök. Lisaks on üldilme oluliselt heledam kui enne. Siin meeldib mulle nüüd aega veeta, istuda ja töötada, teed rüübata ja järgmisi värvimisprojekte planeerida."

Karin Lindroos, "Karkki" blogi blogija

Köögikapid enne ja peale muudatust

KÖÖK ENNE
KÖÖK ENNE
KÖÖK PÄRAST
KÖÖK PÄRAST

Idee teostus

Mööbli värvimiseks tasub varuda paar päeva, et pinnad jõuaksid kuivada.

 

Köögikappide värvimine

puhasta vanad kapiuksed
1. PUHASTA

Kõigepealt eemalda kapinupud ja pese kapiuksed Tikkurila Maalipesu vahendiga vastavalt pakendil toodud juhistele ning lase kuivada. Võid kasutada ka karedat švammi.

lihvi pinnad
2. LIHVI

Lihvi vana värvipind matiks ja eemalda lihvimistolm lapiga.

pahtelda
3. PAHTELDA

Pahtelda väiksemad praod ja täkked enne värvimist Helmi Kalustekitti mööblipahtliga. Kui pahtel on kuivanud, siis lihvi pind kergelt liivapaberiga üle ja eemalda lihvimistolm lapiga.

krundi pinnad enne värvimist
4. KRUNDI

Krundi uksed enne värvimist toonitud Otex Akva nakkuva kruntvärviga. Lase kruntvärv toonida samasse tooni nagu mööblivärvgi (toon X438 Secret). Tee värvimistööd pintsli ja mööbli värvirulliga.

 

pintamaala siveltimellä
5. VÄRVI

Värvi pinnad 1-2 korda üle poolmati toonitud Helmi mööblivärviga (toon X438 Secret), kasutades mööbli värvirulli ja pintslit. Poolmatil pinnal ei jää sõrmejäljed näha. Mööbel on kasutuskuiv 2-3 päeva pärast.

Karkki Blog Karin

IDEE ELLUVIIJA: "Karkki" blogija Karin

Karin Lindroosi blogi nimi "Karkki" (tõlkes "Komm") on oma nime väärt: isuäratavate piltidega elustiiliblogi on täis värve, leide vanakraamipoodidest, käsitööd, raamatuprojekte, toidufotograafiat, moodi, huumorit, pikki õhtusööke ja kultuuritöötaja igapäevaelu.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et