Värvitud vana kapp

Vanaaegse kapi tuunimine

Blogija Annika sai maakodus vanaaegse kapi tuunimisel inspiratsiooni Tikkurila aasta värvi 2018 värvikollektsioonist.

Vanakraamiturult leitud vanaaegne kapp sai uue välimuse, kui Annika haaras pintsli ja valis värvimiseks keskkonnasõbraliku mati Helmi 10 mööblivärvi. Vanale kapile leiti maalähedased toonid Tikkurila aasta värvi 2018 värvikollektsioonist. Välisküljed said sooja halli tooni (V484 Driftwood) ja kapi sisemised pinnad elegantse punaka savitooni (S471 Etruscan).

Värvilaastud

Helmi mööblivärv on keskkonnasõbralik valik

Annika viimistles kappi mati Helmi 10 mööblivärviga. Lisaks elegantsele matile pinnale on veepõhine Helmi 10 peaaegu lõhnatu ja kuivab kiiresti, moodustades vastupidava värvipinna. Helmi mööblivärv on valmistatud Soomes kvaliteetsetest toorainetest, sellel on Põhjamaade Luigemärk ja M1 sertifikaat, mistõttu see on keskkonnaaohutu valik.

Kapp enne värvimist
KAPP ENNE VÄRVIMIST
Kapp pärast värvimist
KAPP PÄRAST VÄRVIMIST

Vastupidav ja kaunis väljanägemine kapile

Helmi 10 kuivab kiiresti ja vana mööbliese leid saab hetkega uue ilme. Tooni Helmi Pohjamaali kruntvärv viimistlusvärviga sama tooni, et saaksid katva ja vastupidava pinna väiksema arvu värvikihtidega.

 

Idee teostus

Kapi pesemine
1. PUHASTA

Puhasta põhjalikult pindu lahjendatud Maalipesu puhastusvahendiga.

Kapi lihvimine
2. LIHVI

Lihvi hoolikalt pinnad üle ja eemalda lihvimistolm. 

Kruntvärvimine
3. KRUNDI

Alati, kui soovid muuta värvitava mööblieseme värvust või kui sa ei ole kindel eelmistes töötlemisviisides, siis on soovitatav kasutada kruntvärvi. Vanakraamiturult leitud kapp värviti esmalt üle Helmi Pohjamaali kruntvärviga, mille toon vastas kattevärvi toonile. 

Värvimine
4. VÄRVI

Värvi mööblieset 1–2 korda Helmi 10 mööblivärviga, et tagada matt viimistlus. Värvida võid nii mööblivärvirulli kui ka pintsliga.

Blogija

Projekti autorist

Blogija Annika elab linnas, kuid ta tunneb ka põllul end nagu kodus. Tal on maal puumaja ja kodu ka linnas. Liitrite viisi koorekarva värvi ja lõputu kirg teise ringi toodete ja vanade käsitsi tehtud esemete vastu.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et