valge saun ja helehall lava

Sauna vahatamine heledaks

Saunale uue ilme andmine on lihtne ja taskukohane. Siin lehel on Sulle mõned näpunäited, mida oma sauna värskendamisel arvesse võtta.

Kui traditsioonilist pruuni tooni välimusega saun vajab veidi värskendamist, soovitame kasutada toonitud Supi Saunavaha. Lavalaudise ja seinte vahatamine on lihtne ning taskukohane töö, mille saad ühe nädalavahetusega ära teha.

white colour sauna with light grey bench

Mida sauna värskendamisel silmas pidada?

Saunalava ja -seinte praegune värvitoon määrab, missugune lõpptulemus välja hakkab nägema. Kõigepealt tasub teha testvahatamine: osta väike purk Supi Saunavaha ja kanna toodet peidus olevale pinnale, näiteks pingi alla. Erinevatel puitpindadel näeb toon veidi erinev välja. Kõige turvalisem on valida originaalpuidust tumedam toon.

Supi Saunavaha on veepõhine looduslikku vaha sisaldav kaitseaine sisetöödeks, mis imendub puitu väga hästi, piisab kergest töötlusest. Supi Saunavaha annab puidule loomuliku ja siidmati kaitse. Saunavahal on kolm valmistooni: must, valge ja hall. Toodet saab toonida poolläbipaistva viimistlusega värvitooni ka Laki ja peitsi värvikaardi järgi.

Kuidas saunapindu vahatada?

Tee ettevalmistused

Pane valmis kõik vajaminevad tööriistad ja -materjalid: Supi Saunavaha, pintsel, kattepaber ja maalriteip põranda katmiseks. Kata ümbritsev ala. Kui lava ja pingid on eemaldatavad, vii need saunast välja, nii on lihtsam seinu töödelda. Kui jätad lava ja pingid sauna, siis kata need kaitsepaberiga ja töötle kõigepealt seinad.

Testimine

Kõigepealt tasub teha testvahatamine: kanna toodet peidus olevale pinnale, näiteks pingi alla. Erinevatel puitpindadel näeb toon veidi erinev välja.

Puhastamine ja lihvimine

Pese lava ja seinad Supi Saunapesu puhastusainega vastavalt toote etiketil toodud juhistele. Käte kaitsmiseks pane kätte kummikindad. Kasuta küürimispatja või harja. Loputa kõik pinnad ja lase täielikult kuivada. Lihvi peene liivapaberiga üle. Pühi lapiga ära kõik lihvimistolm.

Oluline! Kui uuendad vana sauna, kus on rohkem mustust, tuleks see puhastusprotsess läbi viia juba varem. Puhasta pinnad põhjalikult, et kogu mustus eemaldada ja soojenda saun korraks üles. Lase enne vahatamist korralikult kuivada.

Vahata

Vahata pinnad üks kord Supi Saunavahaga. Kasuta pintslit. Kanna saunavaha puidusüü suunas ja vaid nii palju, kui puu sisse imendub. Töötle korraga 1-2 lauda otsast lõpuni.

Kuivamine ja ülevärvimine

Lase vahal järgmise päevani kuivada. Vajadusel kanna peale veel üks kiht vaha. Püüa vältida paksusid kihte, eriti laval, sest paks vahakiht võib lavalaudise sauna kasutamise ajal tavapärasest kuumemaks muuta.

Naudi!

Pane saun sooja ja naudi.

Enne ja peale sauna värskenduskuuri

Enne sauna vahatamist
Peale sauna vahatamist: seinad vahatati valgeks ja lavalaudis halliks.

Toonitud vaha kulub aja jooksul maha, eriti madalamatel lavalaudadel. Vahatamist saab igal ajal uuesti teha.

Selle artikli koostamisel konsulteerisime tehnilise nõustaja Mika Siiriläga Tikkurilast.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et