Nõuanded palkmaja värvimiseks

Nii nagu iga puitpinda, peab ka palkmaja pindu regulaarselt hooldama, et tagada kaitse ilmastikutingimuste vastu ja hoida see kaunis.

Palkmaja värvimine võib olla veidi keerulisem kui teiste puitfassaadide värvimine. Pinna ettevalmistamine võib olla aeganõudvam ja tuleb tagada, et värv kantakse ühtlaselt kõigile palkide osadele. Õigete tööriistade ja tehnikate abil saavutad head tulemusd.

Siin on neli nõuannet, mida palkmaja töötlemisel silmas pidada:
 

1. Ära oota hooldustöödega liiga kaua

Uut palkmaja tuleks töödelda nii kiiresti kui võimalik, ideaalis järgmise paari kuu jooksul, eriti kui seda töödeldakse poolläbipaistvate värvidega. Kui palgid on juba tumenenud, võib nende toon muutuda triibuliseks või ebaühtlaseks.

Vanemate palkmajade puhul tuleks neid töödelda kohe, kui märkad pindadel hallituslaike või kui eelmine pinnatöötlus on tuhmunud ja puitpind hakkab paistma. Sel juhul puutub pind rohkem kokku vee ja päikesevalgusega, mis seda kahjustab. Oluline on pinda töödelda enne, kui see hakkab kirjuks muutuma. Välisseinad on soovitatav eelnevalt pesta Tikkurila Homeenpoisto hallituse eemaldamise vahendiga. Pea meeles, et pärast pesuvahendiga töötlemist tuleb pinnad loputada. 

NB! Parim ilm värvimiseks on pilvine, kuid soe ja kuiv ilm. Värvimine otsese päikesevalguse käes ei ole soovitatav.

 

2. Vali õige toode

Kvaliteetne toode aitab kaitsta palkpindu ilmastiku ja hallituse eest.

Palgi niiskusvariatsioon on tunduvalt suurem kui puitpaneelil, seega vali palkpindadele mõeldud puidulasuurid ja -värvid, mis lasevad palkseintel hingata ja pinnal praguneda.

Poolläbipaistvad lasuurid ehk peitsid (näiteks Tikkurila Valtti Plus Color) on palkmajade viimistlemiseks populaarne valik, sest need toovad esile puitpindade loomuliku struktuuri. Uue palkmaja pindade esmatöötlust tehakse tavaliselt lasuuridega. Kui palgid on uued, ei pruugi toon pinnal muutuda nii tumedaks, kui soovid, sest toode ei imendu korralikult puitu. Peale esmast hooldusprotseduuri on lihtsam soovitud värvitooni saavutada, kuna palk on siis vastuvõtlikum ja pole enam nii tihe.

Poolläbipaistev Tikkurila Vinha on katvam toode, kuid jätab samuti puidu struktuuri nähtavaks.

Palkmajade värvid ja lasuurid

Poolmatt poolläbipaistev puidukaitsevärv

Poolmatt Vinha jätab puidukiud atraktiivselt nähtavaks, säilitades puidu loomuliku ilme. Vinha on välja töötatud puitfassaadide jaoks, et vastu pidada ekstreemsetele ilmastikutingimustele, moodustades niiskuskindla värvikihi.

Vaata toodet

Vastupidav puidulasuur puitpindadele

Imendub kergesti puitu, rõhutades puidu loomulikku struktuuri. Väga hea UV- ja niiskuskaitse muudab puitpinna ilmastikukindlaks. Valtti Plus Color on toonitav paljudesse värvitoonidesse.

Vaata toodet

3. Vali sobiv värvitoon

Palkmajale värvitooni valimine on otsus, mis võib vajada mõningast järelemõtlemist ja taustatööd. Veendu, et valitud toon sobiks ka välisvärvide toonimiseks (sise- ja välisvärvikaartide toonivalik on erinev).

Leia õige toon Tikkurila Puiduvärvide värvikaardilt.

4. Tee proovivärvimine

Parimate tulemuste saavutamiseks tee alati proovivärvimine. Värvitaju mõjutavate tegurite hulka kuuluvad valguse hulk ja suund, ümbritsevad värvitoonid, värvitava pinna struktuur ja vaatamiskaugus. Värvitoon võib puutükil olla teistsugune kui palgil ja erinevatel puuliikidel võib sama värvitoon anda erineva tulemuse. Nii et tee alati proovivärvimine! 
 

Palkmaja värvimine on suurepärane võimalus hoida see värske ja kaunina, kaitstes samal ajal ka puitu. Vali palkmaja värvimiseks sobiv toode ning töötle palkpindu regulaarselt. Head värvimist!

Colour Master exterior app

UUS! Katseta sobivat värvitooni Tikkurila Colour Master mobiiliäpiga

Kasulik töövahend värvimise planeerimisel on Tikkurila Colour Master mobiiliäpp. Kas otsid inspiratsiooni majafassaadile värvitooni leidmiseks? Või on keeruline otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Toonide valimine äpi abil on lihtne ja mugav nii fotol kui liitreaalsuses.

6 kõige populaarsemat värvitooni puitfassaadile

Fassaadile värvitooni valimine on otsus, mis nõuab järelemõtlemist ja taustatööd. Tutvustame sulle kuut klassikalist valikut meie puitmajade värvikaardilt.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et