Kollane narivoodi

Narivoodi uus välimus

Lastetoas olev narivoodi värviti laste soovil säravaks kollaseks.
Laste arvamus on oluline

Vana narivoodi leiti kirbuturult ja "Nuapurissa" blogi omanik Maru värvis selle üle vaid paari päevaga. Maru noorim laps soovis kollast voodit ja tooniks valiti S302 Grapefruit. Voodi värviti üle Helmi 30 mööblivärviga.

Lastetoas värvides on oluline silmas pidada, et värvist ei eralduks kahjulikke aineid ka pikaajalisel kasutamisel. Tikkurila veepõhised värvid, nagu näiteks Helmi, on lõhnavabad ja ohutud kasutada.

Kollane narivoodi
Kollane narivoodi
Lastetoa pilgupüüdjaks võib olla mööbliese

"Lastetuba on koht, kus peab olema värvi! Pojad kolisid eelmisel aastal tagasi oma vanasse, üsna mustvalgesse tuppa ja vähemalt mina emana olen igatsenud sinna natuke värve lisada. Lastetoas muudatuste tegemisel on väga oluline kuulata toa omanike eelistusi ja nii valisimegi noorima lapse soovil voodi uueks värvitooniks särava kollase tooni (Tikkurila Grapefruit S302)," arvab Maru, "Nuapurissa" blogija.

Narivoodi enne ja pärast

Narivoodi enne
Voodi enne värvimist
Voodi pärast värvimist
Voodi pärast värvimist
Idee teostus

Parimate tulemuste saamiseks tee hoolikalt eeltöötlus. Kogu projekt võtab aega paar päeva ja Helmi värviga värvitud mööblit saab kasutada 2-3 päeva pärast viimast värvimist.

 

Eeltööd

Pese mööbel Maalipesu ainega
PUHASTAMINE

 

1. Puhasta mööblipind Tikkurila Maalipesu vahendiga vastavalt etiketil toodud juhistele.

Lihvi vanad kulunud pinnad
LIHVIMINE

 

2. Lihvi vana värv matiks ja eemalda lihvimistolm lapiga.

Vajadusel pahtelda
TÄIDA AUGUD JA EBATASASUSED

 

3. Tasanda ja täida vastavalt vajadusele augud ning ebatasasused Spakkeli Puukitti puidukitiga. Kui kitt on kuivanud, siis lihvi pind kergelt üle.

Värvimine

Mööbli kruntimine värvirulliga
KRUNTIMINE

 

4. Enne värvima asumist kata ümbritsevad pinnad.

5. Sega värv ja kalla värvivanni. Krundi mööbli pinnad Otex Akva veepõhise nakkuva kruntvärviga. Kasuta värvirulli. Kruntvärvi võiks lasta toonida valitud lõpliku värvitooni sarnaseks, siis see katab vana värvipinna paremini. Lase 5 tundi kuivada.

Mööbli värvimine
VÄRVIMINE

 

6.  Värvi voodi üle 1-2 kihis poolmati Helmi 30 mööblivärviga, värvitooniks valiti Grapefruit S302. Helmi värvi saab teist korda üle värvida 16 tunni pärast ja voodi on kasutamiseks valmis 2-3 ööpäeva pärast.

Puhasta töövahendid vee ja seebiga või Tikkurila Pensselipesu vahendiga vastavalt etiketil toodud juhistele.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et