Kappidele kaasaegse välimuse andmine

Kappidele kaasaegse välimuse andmine

Maiju soovis värskendada heas seisus, kuid moest läinud melamiinplaadist kapiuksi, et mis sobiksid tänapäevasesse interjööri.

Moest läinud kapiuksed vajasid iluravi ja kaasajastamist. Blogija Maiju otsustas katta soonitud uksepaneelid uue tahveldisega ja värvida kapid ruumi soojaks muutvat keskmist tooni pruuniks. Vanade kappide uuesti hoiupaigana kasutusele võtmine aitas täita esikus olevat vaba pinda ja lõppude lõpuks kuluks meile kõigile ju alati ära veel pisut rohkem hoiuruumi!

Maiju lasi kappide jaoks toonida Helmi 10 mööblivärvi sooja pruuni tooniga S484 Conglomerate (Tunneta Värvi värvikaardilt). Kappide uus vaoshoitult imponeeriv välimus lisab esikusse mõjuvust ja valitud toon seob need seintega harmooniliseks tervikuks. Maiju kasutas varem kodus heledamaid toone, ent soovis selle projektiga lisada värviskeemi rohkem sügavust ja soojust. Maiju valitud pruuni on pisut halliga toonitud, nii et sellest sai kaunis täiendus vana maja meeleolule.

Valge kapiuksed
Esik vahetult pärast kappide paika tõstmist ja enne renoveerimistöö algust.
Esik peale kappide renoveerimist
Esik pärast kappide renoveerimist.
Alati pole vaja osta midagi uut

Kapi karkassi ja uksi oleks olnud kahju ära visata, kuna need on tegelikult heas seisukorras. Kapid said vähese puutööga uue elu ja vana mööbli moodsaks muutmine on hea ka meie keskkonnale!

Closet doors after makeover
Idee teoks tegemine

Kapiuste renoveerimine algab väikese puutööga. Õiged tööriistad ja täpsus mõõtmisel tagavad õnnestumise! Lase puiduliimil ja värvikihtidel piisavalt aega kuivada. Kappide välimuse muutus on lihtsalt hämmastav - lõpptulemus on kahtlemata vääriliseks tasuks hoolikale kujundajale!

1. TAHVELDIS 

Eemalda karkassilt uksed. Lõika paneelid soovitud mõõtu ja liimi puiduliimiga uste külge. Pane ustele raskus liimi kuivamise ajaks. Võid soovi korral kinnitada paneelid kruvidega ukse tagaküljelt. 

Framing of the doors
2. RAAMISTUS 

Lõika sobivad puidust liistud paneeliservade katteks, et need maitsekalt raamistada. Kinnita liistud väikeste naeltega. 

To prepare the surface for painting, clean it with Tikkurila Kalustepesu cleaning agent. 
3. PUHASTA PIND 

Puhasta pind enne värvimist Tikkurila Kalustepesu puhastusvahendiga. 

Painting of the closet doors
4. VÄRVI 

Krundi uksed Helmi kruntvärviga. Lase kruntvärv toonida viimistlusvärviga sama tooni. Kui krunt on kuivanud, siis värvi uksed 1 või 2 korda Helmi 10 mööblivärviga. Uste tagakülgi on kõige lihtsam värvida mööblirulliga. Esikülgede värvimiseks kasuta pintslit, et paneelid saaks kaetud ühtlaselt sileda värvikihiga. 

Riidekappi ümbritsevad katteplaadid telliti tisleritöökojast mõõtulõigatult. Pärast paigaldamist värviti need kappidega sama värvi. Lisaks veel uued uksenupud ja põrandaliistud ning esik saigi valmis!

Blogger Maiju Saw

Idee teostaja: Maiju Saw 

MAIJU SAW on sisekujundusblogi, mille autor jagab kujundusideid, nõuandeid ise tegemiseks ja inspireerivaid fotosid oma kodust. Maiju tutvustab oma imelisi leide poodidest, oivalisi avastusi kirbuturgudelt ja suurepärast kodust loomingut. Blogis on ka palju retsepte ja mõtisklusi igapäevasest pereelust lastega.

Loe blogist Maiju mõtteid selle projekti kohta

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et