Tikkurila aasta värvi veebiesitlus

Tikkurila aasta värvi veebiesitlus

Tikkurila Color Now 2022 aasta värv on L478 Kestrel - õrn ja soe pruun, kuhu on lisatud veidike jahedat punast. See on intensiivne, kuid samas rahulik ja pehme värvitoon, mis mõjub nagu kallistus. Üllatuselemendiga klassika!

16. novembril tutvustasime sisearhitektidele, ajakirjanikele ja kõikidele värvimishuvilistele Estonia restoranis uusimaid interjööri värvitrende, Tikkurila 2022. aasta värvi ja uut kollektsiooni.

Tikkurila AS müügidirektor Meelis Tarto vestles Tikkurila 2022. aasta värvi ja kollektsiooni veebiesitluses tuntud ja suurte kogemustega Eesti sisearhitektide Kristiina Puusepa ja Heinike Luhaga. Keraamik Triin Põllmaa valmistas restorani püstitatud stuudios vaasi, mille loosisime osavõtjate vahel saate lõpus välja. 

Vaata 36 minutit kestvat veebiesitlust ja saa inspiratsiooni ning ideid oma kodu kujundamiseks!

Veebiesitlust saad järelvaadata siit

Estonia restoran
Estonia restoran

Inspireeritud loodusest

 

Aasta värvi esitluse kohavalik, Estonia teatri restoran, sai tehtud sisekujunduses valitsevate toonide tõttu. Estonia restoran on kujundatud ühe esineja, sisearhitekt Kristiina Puusepa poolt ja peegeldab Tikkurila 2022. aasta värvikollektsiooni toone. Estonia restoranis on kasutatud ühtlaselt suures ulatuses rohekaid toone. Sisearhitekt arvab, et niivõrd suures ja avaras ruumis loob see hubase ja sõbraliku miljöö ning ühtlasi rõhutab talveaiale iseloomulikku aastaringset rohelust.

Värvid interjööris ja praktilised nõuanded

Sisearhitektid Kristiina Puusepp ja Heinike Luht julgustavad inimesi rohkem värve kasutama ning neid omavahel kombineerima. Interjöör on nagu kokakunst – saame kasutada erinevaid toone nagu maitseaineid ja vürtse, rõhutades üht või teist tonaalsust, saab ruum uue kontseksti – uue maitse.

2022.a värvikollektsiooni toone võib kasutada nii privaatses kui avalikus interjööris. Kõik kollektsiooni värvitoonid sobivad omavahel kokku ja toovad esile üksteise parimad omadused. Toonid on mõeldud kasutamiseks kas eraldi või koos ning need sobivad nii suurematele pindadele, nagu seinad ja laed, või väiksematele detailidele.

Sisearhitektid
Sisearhitektid Heinike Luht ja Kristiina Puusepp
Filmimine
Moodboard

Olge värvide kasutamisel julged

Tikkurila 2022. aasta värv on L478 Kestrel - õrn ja soe pruun, kuhu on lisatud veidike jahedat punast. See on intensiivne, kuid samas rahulik ja pehme värvitoon, mis mõjub nagu kallistus.

Kristiina sõnul sobib Kestrel L478 kindlasti väga hästi seinale, mis jääb diivani taha või kui sellise tooniga on ainult üks sein, siis jääb pigem fooniks. Sealt tekib hästi mõnus toonide sümbioos ja samas ei ole ruumi kõige tugevam toon pidevalt fookuses. Ta julgustab värvidega ka täiesti ülemeelikuks minna. Kui üheltpoolt on kõik seinad ja miks mitte ka lagi sama tooni, siis heledam põrand annab ruumile vormi ning avaruse.

Värvitunnetuse puhul mõjutab meid kõik – alates ruumi suurusest, valgusest ja valgustusest ning muudest toonidest ning toodetest, mis interjööri üheks seavad.

Sellist sügavat punakas-pruuni tooni on tegelikult väga raske valida ilma asukohapõhiste värviproovideta. Antud tooni puhul on Tikkurila kogu selle töö meie eest ära teinud. L478 Kestrel on just selline sügis-talviselt tummine toon, mis loob ruumis hubase ja mugava meeleolu. Ideaalseks tasakaalustavaks tooniks on F466 – sooja alatooniga pehme valge. Selles toonis on kindlasti midagi luksuslikku ja soliidset, mis sobib kasutamiseks väga hästi traditsioonilise kontseptsiooniga interjöörides,
mõtiskleb Kristiina
Mida rohkem ma neid värve ja kooslusi vaatan, seda enam need mulle meeldivad ja mind kõnetavad. Selle kollektsiooni puhul näen, et me ihkame uut algust ja vajame üha enam värvilaike interjööri, kuid otsime siiski rahustavaid ja tuttavaid toone, et muuta oma kodud hubaseks ja mõnusaks pelgupaigaks,
arvab Heinike
Keraamik Triin Põllmaa
Keraamik Triin Põllmaa | www.keerud.ee
Kollektsiooni värvitoonides vaasid
Kollektsiooni värvitoonides vaasid | www.keerud.ee

Kuidas sisekujunduse planeerimist alustada?

Kristiina soovitab alustada puhtast heledast lõuendist ja sealt samm-sammult edasi liikuda. Kollektsioonitoonidest võiks lõuenditooniks valida näiteks heleda V503 Winter. Seejärel valige välja mõned meeldivad aktsenttoonid, näiteks S440 Silk Road või X447 Sea Smoke. 

NIPP! Heaks vahendiks planeerimisel on umbes 1m² suurused vineeri, paberi või kipsitüki peale värvitud näidistükid, mida saab oma kodus õiges valguses vaadata ja võrrelda.

  • Kuidas see toon hakkab tööle ühes või teises seinas ja erinevas valguses?
  • Kuidas see suhestub olemasoleva mööbliga?
  • Millise enesetunde see sinus tekitab?

Alles peale katsetamist värvige kogu sein või ruum üle.

 

Tikkurila aasta värvi kontseptsioon Color Now on loodud trendikate ja põnevate värvitoonide ning teemade tutvustamiseks. Tikkurila soovib inspireerida inimesi looma ilusat igapäevaelu ja pakkuma uusi värvikaid võimalusi. Tikkurila on loonud Color Now kollektsiooni ja aasta värvi alates 2016. aastast.

#colornow2022

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et