Ultra Primer

Akrülaatkruntvärv puitpindadele välistingimustes.

EPD verified
Avainlippu
  • Kuluefektiivne
  • Aeglustab puidu ekstraktiivainete läbi imbumist
  • Suurepärane lõpp-tulemus
  • 805
  • 4 m²/l
  • 9 m²/l
  • 4 h
  • 1 h

Lõpptulemus

  • matt

Kirjeldus

Akrülaatkruntvärv puitpindadele välistingimustes.


Toote omadused

Uutele, tööstuslikult krunditud või varem välisvärvidega töödeldud puitpindadele välistingimustes enne pinnavärvimist Ultra-sarja majavärviga.


Kasutuskohad

Puidust välislaudised, -voodrilauad, piirded, aiad jmt.


Katvus

Saetud laudadel: 4-6 m²/l. Hööveldatud pindadel: 7-9 m²/l.


Vedeldi

Veepõhine


Töövahendid

pintsel, pihustamine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv ehk puidu niiskussisaldus peab olema alla 20%. Värvimise ja kuivamise ajal peab õhutemperatuur olema vähemalt +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.


Pinna ettevalmistus

Värvimata pinnad: Puhasta töötlemata või tööstuslikult krunditud puitpind võimalikust mustusest, hallitusest ja lahtistest osakestest. Pese määrdunud või hallitanud pinnad Tikkurila Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Krundi puiduni puhtad pinnad võimalikult varajases ehitusjärgus Valtti Primer või Valtti Plus Base puiduimmutiga. Roostetavad metallosad (naelapead vms) krundi Rostex Super metallikruntvärviga. Oksakohtadelt eemalda vaik. Varem värvitud pinnad: Eemalda varem värvitud pinnalt lahtine värv kaaprauaga ja harja pind puhtaks terasharjaga. Pese määrdunud ja hallitanud pinnad Tikkurila Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Töötle puiduni puhtad pinnad Valtti Primer või Valtti Plus Base puiduimmutiga. Parandusvärvimine tee Ultra Primer värviga.


Värvimine

Esimene kiht:

Sega värv hoolikalt enne kasutamist ja vajadusel vedelda veega, maks. 10%. Värvi harjaspintsli või kõrgsurvepihustiga ja pintsliga. Töötle puidu otsakohad eriti hoolikalt. Pinnavärvimine teha nii pea kui võimalik peale kruntimist, kuid mitte hiljem kui 10 kuu pärast. Pinnavärvimine teha 1-2-korda Ultra-sarja värviga sõltuvalt aluspinna läbikumavusest ja seisukorrast. Puit sisaldab vaiku jm värvi ekstraktiivaineid eriti oksakohtades, mis temperatuuri ja niiskuse kõikumiste mõjul võivad põhjustada värvitooni muutumist või vaigu läbi imbumist värvipinnast. Kruntimine vähendab läbiimbumist.


LOÜ

(Alaliik A/d) 130 g/l. Ultra Primer sisaldab LOÜ maksimaalselt 130 g/l.


Kuluefektiivne

Ultra Primer kruntvärvi saab toonida pinnavärviga sama tooni, vähendades nii pinnavärvi kulu. Üks kiht pinnavärvi on tavaliselt piisav.

Product usp1prof_img
Retards seepage of wood extractives

Aeglustab puidu ekstraktiivainete läbi imbumist

Puit on elav materjal ning sellele omast värvitooni muutumist ei saa täielikult vältida. Ultra Primer siiski vähendab puidu ekstraktiivainete läbi imbumist värvipinnast.

Product usp2prof_img
Ultra Primer retards the appearance of bleeding through the paint.

Suurepärane lõpp-tulemus

Ultra Primer kaitseb ehitatavat maja niiskuse eest ja kui ehitate talvel, võite viimustluskihi peale kandmise jätta muretult kevadesse.

Product usp3prof_img
A rewarding outcome
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et