Temaclad SC 50

Kahekomponentne, poolläikiv, roostevastaseid pigmente sisaldav akrüülpolüuretaanvärv, mille kõvendiks on alifaatne isotsüanaat.

  • Suurepärane värvitooni ja läike püsivus
  • Kiiresti kuivav ühekihivärv
  • Lai toonivalik
  • 6 m²/l
  • 11 m²/l

Lõpptulemus

  • poolläikiv

Kirjeldus

Kahekomponentne, poolläikiv, roostevastaseid pigmente sisaldav akrüülpolüuretaanvärv, mille kõvendiks on alifaatne isotsüanaat.


Toote omadused

• Sobib linna-, mere- ja tööstuskliimasse. • Võib kasutada ka näiteks pinnavärvina epoksüüd/epoksüüdpolüuretaansüsteemides. • Suurepärane värvitooni ja läike säilimine. • Moodustab tugeva ja kulumiskindla kihi. • Head puhastusomadused. • Ei soovitata uputustingimustesse.


Kasutuskohad

• Roostevastaseid pigmente sisaldavana sobib kasutamiseks teras-, alumiinium- ja tsinkpindadel ilma kruntvärvita, ehk ühekihivärvina.


Katvus

*Hooldusvärvimisel vana tugevalt kinnioleva värvikihi või pinnakatte peale. **Esmasel värvimisel või puhta metallpinna värvimisel. Miinimum kuiva värvikihi paksus on 60µm. Värvi kulu mõjutavad värvimisviis ja –tingimused, ka värvitava pinna kuju ning kvaliteet. Kui kasutada kõrgsurve pihustamist plekk-katuste värvimisel on värvi tegelik kulu tavaliselt 5-6 m2/l.


Vedeldi

Lahustipõhine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv. Aluspinna temperatuur peab olema üle 0 ºC ja vähemalt 3 ºC võrra kõrgem õhu kastepunkti temperatuurist. Värvi temperatuur peab töö teostamise ajal olema üle +15 ºC. Värvimist ei soovitata teostada üle +50 ºC juures. Värvimisel ja kuivamisel peab olema tagatud korralik ventilatsioon. Kondenseerumine värvimise või kuivamise ajal võib põhjustada värvipinna matistumist või nõrgendada värvipinna omadusi.


Pinna ettevalmistus

Puhasta pinnad õlist, rasvast, sooladest ja mustusest kasutades sobivaimat meetodit (ISO 12944-4). Teraspinnad: Pritspuhastus astmeni Sa2½. (ISO 8501-1). Juhul, kui see ei ole võimalik, teostada fosfaatimine parema nakkuvuse saamiseks. Tsingitud pinnad: Pinna ühtlaseks karestamiseks soovitatakse kerget liivapesu (SaS, SFS 5873). Puhastusmaterjalina kasuta näiteks kuiva kvartsliiva. (SFS 5873) Juhul, kui see ei ole võimalik, karesta pinnad lihvides või pese PANSSARIPESU pesuvahendiga. Alumiiniumpinnad: Tee pühkepuhastus (SaS, SFS 5873) pinna ühtlaseks karestamiseks, kasutades mittemetallilisi materjale. Kui pühkepuhastus ei ole võimalik, karesta pind lihvides või pese MAALIPESU pesuvahendiga. Krunditud pinnad: Eemalda õlid, rasvad ja soolad kasutades sobivat meetodit. Paranda kruntvärvi vigastused. Arvesta kruntvärvi kuivamisaega (SFS-EN ISO 12944-4). Varem alküüdvärviga värvitud või tööstuslikult kaetud pinnad (va PVDF): Eemalda rooste lihvides või terasharjaga hõõrudes puhastusastmeni St2. Kõvad ja läikivad värvipinnad lihvi matiks. Lihvimistolm, õli, rasv, soolad ja mustus eemalda PANSSARIPESU pesuvahendiga.


Värvimine

Esimene kiht:

Kõrgsurvega pihustamine (suured pinnad) või pintsliga värvimine (väikesed pinnad). Komponentide (värv, kõvendi ja lahusti) temperatuurist ja värvimismeetodist sõltuvalt vedelda värvi 0 – 10 mahu-%. Kõrgsurve püstoli düüs 0,011"- 0,015", düüsirõhk 120-160 bar. Värvilehviku nurk vali vastavalt värvitavale konstruktsioonile. Pintsliga värvimisel vedelda värvi vastavalt vajadusele.


Töövahendite puhastamine

Vedeldi 1048 või 1067.


LOÜ

Lenduvate orgaaniliste ühendite hulk on 420 g/l värvi (segu) kohta. Lenduvate orgaaniliste ühendite hulk valmis töösegus (vedeldatud 10 mahu-%) on 460 g/l. 


Suurepärane värvitooni ja läike püsivus

Temaclad SC 50 on polüuretaanvaigu baasil ja see annab värvitud pindadele erakordse ilmastikukindluse ja mehaanilise vastupidavuse. Värvil on hea läike ja värvitooni püsivus, mistõttu on Temaclad SC 50-ga värvitud pind alati värske väljanägemisega.

Product usp1prof_img
High-rise Building Roof

Kiiresti kuivav ühekihivärv

Temaclad SC 50 on kiiresti kuivav ühekihivärv, mis moodustab tugeva ja mehaanilist koormust taluva pinna. Värv sobib kasutamiseks teras-, alumiinium- ja tsinkpindadel ilma kruntvärvita nii esmaseks kui hooldusvärvimiseks.

Product usp2prof_img
High-rise Building Roof

Lai toonivalik

Temaclad SC 50 on toonitav väga paljudes värvitoonides. Värv sobib erakordselt hästi kuumtsingitud lehtmetallist pindadele, nt plekk-katustele ja välisvooderdustele, ilma kruntvärvita. Samuti sobib parandusvärvimiseks PVC-kattega (coilcoated) pindadele.

Product usp3prof_img
High-rise Building Roof
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et