Biorid

BioRid on veepõhine funktsionaalne mikropoortehnoloogial põhinev pinnakate niiskuskahjustuste kõrvaldamiseks ja kuivana hoidmiseks. BioRid sobib eriti hästi uutele ja varem värvitud pindadele sisetingimustes, mida tuleb kaitsta hallituse leviku eest.

  • Kasutusobjektid
  • Lihtne ja tõhus hooldus pindadele
  • Moodustab elastse ja poorse pinnakihi
  • 805
  • 1 m²/l
  • 1.6 m²/l
  • 12 h
  • 8 h

Lõpptulemus

  • Matt

Kirjeldus

BioRid on veepõhine funktsionaalne mikropoortehnoloogial põhinev pinnakate niiskuskahjustuste kõrvaldamiseks ja kuivana hoidmiseks. BioRid sobib eriti hästi uutele ja varem värvitud pindadele sisetingimustes, mida tuleb kaitsta hallituse leviku eest.


Toote omadused

Sobib kasutamiseks sisetingimustes, nt keldrites, parkimismajades, toiduainetööstuse (eelkõige õlletööstuse) ruumides, ladudes ja loomapidamishoonetes. BioRid ei sobi puitpindade töötlemiseks. Tutvu enne töötlemist kasutusjuhendiga. BioRid-toodete abil ei saa kõrvaldada puudulikust ventilatsioonist või konstruktsioonilistest probleemidest tingitud niiskuskahjustusi.


Kasutuskohad

BioRid sobib uutele ja varem värvitud siseseintele ja lagedele. Betoon-, pahteldatud, kipsplaat-, tellis- ja metallpindadele. Metallpindade värvimisel tuleb kasutada sobivat metallikruntvärvi.


Katvus

Sõltuvalt aluspinna tasasusest. Tõhusaks kaitsmiseks peab kattevõime olema vähemalt 1,0-1,6 m²/l (ehk kulu 750-1200 g/m²).


Vedeldi

Veepõhine


Töövahendid

pihustamine, pintsel, rull


Säilitamine

Kaitsta külma eest. Hoida kuivas ja jahedas, kaitstuna päikesevalguse eest. Sulge poolik nõu hoolikalt, et saaks järele jäänud toodet ka edaspidi kasutada. Avatud nõus toode ei talu pikaajalist säilitamist.


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv, õhutemperatuur vähemalt +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80% värvimise ja kuivamise ajal.


Pinna ettevalmistus

Uued pinnad: Puhasta uued pinnad tolmust ja mustusest. Tasanda pinnad vajadusel sobiva pahtliga. Enne BioRid pinnakattega töötlemist krundi poorsed ja imavad pinnad ProSeal kruntvärviga. Värvimata, hallitanud pinnad: Kanna veega vedeldatud BioWash (suhtes 1:2) käsna, pehme harja või pihustiga hallitanud pinnale. Lase lahusel 20 min mõjuda. Kui pind on veel märg, siis eemalda hallitus harja või survepesuriga (200 bari). Loputa pind puhta veega suunaga ülevalt alla. Vajadusel tasanda praod ja süvendid sobiva pahtliga. Töötle pinnad BioRid pinnakattega 24 tunni jooksul. Krundi poorsed ja imavad pinnad ProSeal kruntvärviga. Varem värvitud, hallitanud pinnad: Puhasta pind BioWash puhastusvahendiga vastavalt toote kasutusjuhendile. Lase pinnal kuivada. Eemalda vana lahtine värvikiht ning lihvi kõva, läikiv ja tööstuslikult värvitud värvikiht matiks. Tasanda augud ja praod sobiva pahtliga. Värvitava pinna steriliseerimiseks kanna veega lahjendatud BioWash (suhtes 1:50) nii värvimata kui värvitud hallitanud pinnale. Lase pinnal kuivada. Töötle pinnad BioRid pinnakattega 24 tunni jooksul. Poorsed ja imavad pinnad krundi ProSeal kruntvärviga.


Värvimine

Esimene kiht:

Sega BioRid enne kasutamist hoolikalt ja vedelda vajadusel veega. Kanna pinnale 1-2 korda. Lõpetuskohtades võib värvida pintsliga. NB! BioRid pinnakattega töödeldud pindadele tuleb hooldustöötlus teha sama tootega. Muu tootega üle töödeldes kaotab pind oma eriomadused.


Hooldusvärvimine:

BioRid pinnakattega töödeldud pindadele tuleb hooldustöötlus teha sama tootega. Muu tootega üle töödeldes kaotab pind oma eriomadused.


Töövahendite puhastamine

Eemalda töövahenditelt liigne värv ja pese veega puhtaks. Veidi kõvenenud värvi eemaldamiseks on soovitatav kasutada Tikkurila Pensselipesu puhastusvahendit.


Hooldusjuhendid

Vältida survepesu.


LOÜ

(Alaliik A/a) 30 g/l (2010). BioRid sisaldab LOÜ maksimaalselt 30 g/l.


Kasutusobjektid

BioRid sobib eriti hästi uute ja varem värvitud pindade jaoks tingimustes, kus on vaja värvikihti kaitsta hallituse eest, näiteks keldrites, parkimismajades, toidutööstuses, ladudes ja karjalautades. BioRid-toodete abil ei saa kõrvaldada puudulikust ventilatsioonist või konstruktsioonilistest probleemidest tingitud niiskuskahjustusi.

Product usp1prof_img
Effective mold contamination

Lihtne ja tõhus hooldus pindadele

Tikkurila BioRidi sari aitab pinnad puhtana hoida. Lisaks BioRid pinnakattele ja BioRid Spray-le sisaldab sari BioWash puhastusvahendit ja ProSeal kruntvärvi.

Product usp2prof_img
easy to apply

Moodustab elastse ja poorse pinnakihi

Kui ruumi niiskuse tase tõuseb, kogub BioRid niiskuse endasse. Aga kui niiskuse tase langeb, siis käivitub värvikihis tõhus aurustumisprotsess, mis on võimalik vaid tänu targale mikropoorse maatriksi tehnoloogiale.

Product usp3prof_img
Forms a flexible and porous coating layer
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et