Puitfassaadi värvimise tööjuhendid

Korralikult töödeldud puitpind püsib ja säilitab oma väärtuse pikka aega. Puitfassaad tuleks värvida võimalikult kiiresti pärast paigaldamist, sest uue kahjustamata pinnaga nakkub värv kõige paremini ja kaitseb puitu ilmastiku eest. Töödeldav pind peab olema kuiv ja puhas, õhutemperatuur +5 °C kuni +28 °C, suhteline õhuniiskus 80%. Väldi värvimist kuuma ilmaga ja otsese päikese käes.

Enne värvimist ja lasuurvärvimist on alati soovitatav teha proovitöö. Puidu tüüp ja puidu seisund mõjutavad lõplikku värvitooni ning tulemust. Enne värvima hakkamist ja ka töö ajal tuleb värv kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline.

Maja värvitooni valimisel on oluline tervik, seetõttu soovitame pöörata tähelepanu sellele, kuidas see sobib ümbritsevate hoonete ja keskkonnaga.

Tutvu Tikkurila värviekspertide poolt koostatud tööjuhenditega ja kui soovid täpsemaid nõuandeid, siis helista meie Värviliini tasuta numbril 12011 või kirjuta varviliin@ppg.comVärviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et