Tikkurila 160. Intervjuu värvikategooria juhi Irina Hanhisaloga

Tikkurila 160 aastat. Intervjuu värvikategooria juhi Irina Hanhisaloga

Tutvustame Tikkurila töötajaid!

 

Tikkurila värvikategooria juhi Irina Hanhisalo sõnul tulevad inspiratsioonihetked juhustest.

“Inspiratsioon vajab toimimiseks värve.”

 

Irina Hanhisalo vastutab Tikkurilas värvitoonide ja -kollektsioonide eest. Ta töötab meie värvistrateegiate ja kampaaniatega, näiteks nagu meie iga-aastane aasta värvi kontseptsioon Color Now. Vestlesime Irinaga värvist kui inspiratsioonist.

 

 

Kunstnik Claude Monet pidas värve oma rõõmuks ja piinaks. Vahel on värvidega töötamine nagu unistus – kõik on suurepärane ja lihtne, ja teinekord on see keerulisem. Ent see on alati huvitav. Värvidele kuulub minu eriline armastus
Irina Hanhisalo, värvikategooria juht
Irina Hanhisalo
Fotol Irina Hanhisalo

Värvidega töötamine ööpäev läbi

"Minu jaoks tähendavad värvid ja inspiratsioon põhimõtteliselt üht ja sama – värvid on inspireerivad ja inspiratsioon vajab toimimiseks värve. Parimad ideed saavad tihti alguse kusagilt väga juhuslikult. Nägin kord kõige huvitavamat värvikombinatsiooni, kui märkasin reisides prügikastis kahte prahikübet. Sellistel inspireerivatel hetkedel on üks ühine omadus – need on täiesti juhuslikud, need olenevad õnnelikust juhusest.

Tegelen oma töös värvikategooria juhina intensiivselt kõigega, mis puudutab värve ja Tikkurila kaubamärki. Pean olema oma töös väga mitmekülgne: ma pean mõistma, kuidas värvitooted ja värvitoonid toimivad, kuidas kasutada trükimaterjale ja digitaalseid platvorme, ma pean mõistma turundust, järgima trende ja panema tähele igasuguseid nähtuseid. Oleksin suures hädas, kui värvidesse sukeldumine poleks mulle loomuomane. See on katkematu missioon, millest pole võimalik end taandada ega välja lülitada. Spontaanne uudishimu on minu töö aluseks."

Värvitrendid johtuvad majandusest, poliitikast ja moest

"Värvitrendid tekivad ja käivad käsikäes muude suurte liikumiste ja sündmustikega, maailmamajanduse ja poliitiliste asjaoludega, ent on seotud ka kõige sellega, mis toimub kunsti- ja moemaailmas. Oleme nüüd minu meelest pärast helget hooaega suundumas sügavamate murtud toonide suunda. On tunne, nagu me vajaksime pärast kogu rahutust maailmas midagi, mis meid maandaks ja rahustaks ning kahe jalaga maa peal hoiaks.

Püüd valida lemmik värvitooni on just niisama võimatu nagu valida, milline laps on sulle kõige kallim. Saladus peitub selles, et alati saab lemmik värvitooni uuesti valida – pole vajadust valida ühte lemmikut, kui on olemas arvutu hulk kauneid toone. Ja just selles peitubki värvide ilu: nendega saab pinnast hoolimata muuta kogu välimust, on selleks siis tool või sein. Värvid on meie kõige hämmastavam väärtus ja vara!”

Irina Hanhisalo
Fotol Irina Hanhisalo
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et