Elutoa efektsein

Hele sein akvarelltehnikas

Elutoa akvarelltehnikas efektsein on värvitud kahes erinevas toonis Tunto Hieno struktuurvärviga. Jälgi allpool toodud juhiseid ja tee järele.
Peenelt krohvitud struktuur

Elutoa akvarelltehnikas efektsein on värvitud Tunto Hieno struktuurvärviga kahes erinevas toonis: F487 Feather ja 1944. Tunto Hieno on Tunto seeria kõige peenema struktuuriga värv. See võimaldab luua ainulaadse efektpinna ja lisada seintele peeneteralist struktuuri. Erinevaid tehnikaid ja värvitoone kombineerides on Tunto võimalused piiramatud.

Hele akvarellsein Tunto Hienoga
Hele akvarellsein Tunto Hienoga
Enne värvimist pese seinad

Kuidas selline tulemus saavutada?

 
1. TEE ETTEVALMISTUSED

Kõigepealt puhasta seina pinnad. Kui sein on väga määrdunud, pese see Maalipesu vahendiga vastavalt pakendil toodud juhistele ja lase kuivada.
Enne värvimist kata põrand sobiva kattepaberiga. Teibi liistud ja pistikupesad maalriteibiga.

värvi pinnad rulliga
2. VÄRVI RULLIGA ESIMENE KIHT

Enne värvimist sega Tunto Hieno struktuurvärv põhjalikult. Värvi efektsein ca 40 cm laiuste ribadena. Kõigepealt rulli seinale õhuke kiht heledat Tunto Hieno struktuurvärvi (toon F487 Feather). Kasuta pikakarvalist värvirulli. Niisuta rulli veidi veega, et värv paremini nakkuks. Kui kasutad uut rulli, siis pese see eelmisel päeval enne esmakordset kasutamist.

pintselda seinad
3. LISA TUMEDAM TOON

Kui hele kattevärv on veel niiske, siis lisa pintsliga tumedam Tunto Hieno, toon 1944. Kui lisad vähem tumedat värvi, siis jääb lõpptulemus heledam ja vastupidi.

Lisa spaatliga Tunto Hienot
4. TASANDA

Hajutatud akvarelne efekt, kus toonid omavahel kergelt segunevad, tekib siis, kui tõmbad seinapinnal tapeetimislabidaga ühtlaselt ülalt alla. Kasuta ümarate nurkadega tapeetimislabidat ja vajuta ainult niipalju, et pind oleks sile. Enne järgmist tõmbamist eemalda labidalt liigne kogus värvi.

tee väike pind korraga
5. ALUSTA JÄRGMIST VEERGU

Tööta osade kaupa, nt 40 cm laiuse veeruna korraga. Kui efektseina esimene riba on valmis, värvi järgmine sama laiusega riba. Järgmine riba võiks olla eelmisest pisut kõrgemal, muutes mustri sujuvaks.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et