Soovitused siseõhu kvaliteedi parandamiseks kodus

Siseõhu kvaliteet mõjutab tervist ja heaolu. Vaata 4 soovitust, mis aitavad kodus luua hea keskkonna.

1. Kasuta keskkonnasõbralikku värvi

Kõiki sisetingimustes kasutatavaid ehitusmaterjale, sealhulgas värve, saab liigitada nendest eralduvate ainete taseme järgi. Soome siseõhu kvaliteedi ja kliima ühing on avaldanud siseõhu klassifikatsiooni, mis jagab tooted kolme kategooriasse: M1, M2 ja M3. Järjest rohkemad Tikkurila tooted kannavad M1 märgist. M1 märgis antakse vaid ehitusmaterjalidele, millest eraldub kõige vähem ühendeid. Soome Ehitusteabefond annab M1 märgist toodetele, mis on läbinud volitatud katselabori katsed ja lõhnahindamise.

Vali oma kodu seintele värvid, mille toaõhku eraldub vähe heitmeid. Näiteks Tikkurila populaarseimad siseseinavärvid: Harmony, Joker ja Luja 7 on kõik M1 sertifikaadiga. Lisaks on neil värvidel suurepärane katvus ja vastupidavus, nii et värvimistsüklite arv väheneb ja püsib teie ruumi seintel pikka aega kaunilt.

Lisaks M1 märgisele on mitmetele Tikkurila toodetele omistatud ka teisi ökomärgiseid: Luigemärk - The Nordic Swan (Põhjamaade ametlik ökomärgis), EL-i ökomärgis (Euroopa Liidus kasutusel olev keskkonnaalase tipptaseme märgis) ja Eesti Allergialiidu poolt välja antav allergiamärgis aitab tarbijatel valida tooteid, mis üldjuhul ei ärrita nahka ega muuda seda tundlikuks või mis ei tekita muid allergiaid ega astmat.

2. Hoia oma kodu puhtana

Regulaarne puhastamine parandab siseõhu kvaliteeti. Tolm, mustus ja muud allergeenid kogunevad erinevatele pindadele ja mõjutavad siseõhku, mida hingame. Korista oma kodu regulaarselt tolmuimejaga ja kasuta pindade puhastamiseks mikrokiudlappi või muud niisket lappi, et vältida tolmu levikut. 

Siseseinte värvimisel krundi pinnad enne värvimist Tikkurila Luja Yleispohjamaali kruntvärviga, mis sisaldab hallitusvastaseid aineid ja võimaldab seinu pesta. Kruntvärviga värvitud pinnale nakkub värv paremini ja lõpptulemus jääb kaunim.

 

Tuuluta tube

3. Tuuluta tube

Korralik ventilatsioon aitab värskel õhul ringelda ja eemaldab vananenud õhu, vähendades siseruumide saasteainete hulka õhus. Veendu, et su kodu ventilatsioon on heas seisukorras ja töötab tõhusalt. Ventilatsioonisüsteemide filtrid vajavad regulaarset puhastamist, et vältida tolmu ja mustuse kogunemist.

 

4. Pööra tähelepanu õhuniiskusele

 

Kasuta pärast duši all käimist ja toiduvalmistamist sundventilatsiooni või ava aknad, et liigne niiskus välja pääseks. Kui märkad värvi pragunemist või pinnad tunduvad tumedamad, võib see olla märk kõrgest niiskusest või isegi hallitusest. Niiskete kohtade, näiteks vannitoa või köögi renoveerimisel vali Tikkurila Luja Yleispohjamaali kruntvärv, mis sisaldab hallitusvastast ainet ja kaitseb seeläbi värvainet hallituse eest.

Siseõhu parandamine kodus
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et