musta-valgekirju muster WC seintel

Üllatavad mustrid

Blogija Helena värvis WC seinad valgeks ja muutis need siis musta värviga kaunilt mustriliseks.

Tekita mustreid luues üllatusmoment!

Helena soovis oma külalisi pisut üllatada. Ta värvis seetõttu külaliste WC seinad esmalt valgeks ja muutis need siis musta värviga kaunilt mustriliseks. Ta kasutas poolmatti Luja värvi. Helena valis Tunneta Värvi värvikaardilt taustavärviks populaarse valge tooni F497 Paper ja lõi mustri tooniga Y498 Midnight.

“Tulemus sai lihtsalt geniaalne! Meil kulus töö tegemiseks vaid mõni tund ja meil oli väga lõbus. Kunst on vaataja silmades! Suur tänu minu tublidele abilistele!" kiidab blogija Helena.

wc
wc
wc

Idee teostus

Muuda sisesein vaid mõne tunniga mustriliseks, et sellele uus elu anda!

Seinale mustri loomine

Värvimine
1. MÕÕDA

Jaga sein valitud mustri kõrguse (antud juhul 15 cm) järgi osadeks, lisades mustri kõrgusele ka teibi laiuse, s.t 15 + 2,5 cm = 17,5 cm. Hoolitse, et seinale mahub täisarv mustriridu, et vältida viimase rea poolikuks jäämist. Muuda mustri kõrgust olenevalt sellest, kui palju mustriridu seinale mahub.

Mõõtmine
2. TEIBI

Kasuta maalriteipi mustri jaoks abijoonte paikapanekuks. Lõika papist välja 15 cm tükk, et poleks vaja iga kord joonlauda kasutada. Ära seina alaserva teipi kleebi. Mõõda esmalt välja 15 cm kõrgus ja kleebi seejärel seinale esimene teibiriba. Mõõda jälle välja 15 cm ja korda nii, kuni kogu sein on ühtlaste vahedega teibi abil võrdseteks osadeks jagatud. Kahe teibi vahele võid mustri kanda vabalt - ära vaid nuustikuga teibile vajuta.

Shvamm
3. LÕIKA ŠVAMMIST VÄLJA SOOVITUD KUJU JA KATSETA

Sega värv läbi ja vala värvirulli alusele. Lõika švammist välja soovitud kuju. Helena kasutas autopesušvammi. Katseta mustrit eelnevalt paberil või pabertahvlil, et tunneksid end kindlalt seina mustriliseks muutes.

tupsuta muster seinale
4. KANNA MUSTER ŠVAMMIGA SEINALE

Vajuta švammiga seinale muster. Kasuta švammi erinevaid külgi erineva suurusega mustrijälgede loomiseks vastavalt oma eelistustele.

Vajalikud vahendid

Helenal kulus WC seina mustriliseks muutmiseks 2,7 liitrit poolmatti Luja värvi (toon Y498 Midnight).

Blogija

Projekti autorist

Blogija Helena kirjeldab oma blogis ühe värvika kodu rajamist. Helena on graafikadisainer.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et