Sisustustrendid 2023 - nõuanded sisekujundajalt

2023. aasta kodu on isikupärane – pehmed vormid ja murtud värvitoonid, kollektsioonid lemmik esemetest ning vintage`i ja uue mööbli kombineerimine samas ruumis.

2023. aasta interjööritrende iseloomustab individuaalsus

Helsingi sisekujundaja Laura Ratia on elu- ja avalike ruumide sisekujundusele spetsialiseerunud sisekujundusbüroo Ratia Stories asutaja. Rääkisime temaga 2023. aasta sisustustrendidest.

„Ruumide kujundamine tähendab igale projektile ainulaadset lähenemist. Minu kirg on luua kodusid, kus inimesed lõõgastuvad ja tunnevad end vabalt. Trendide järgimine on inimeste soovidega kaasas käimine."

Ratia rõhutab, et oluline on meeles pidada seda, et see, mis praegu sisekujunduses on trendikas, on seotud kogu maailmas toimuvaga. Kliimamuutused sunnivad kliente ökoloogiliselt mõtlema ja pandeemia on tõstnud kodu tähtsust. Kõiki neid probleeme silmas pidades tutvustab Ratia 2023. aasta trende sisekujunduses.

Ümarad vormid ja pehmus

2023. aastal on sisekujunduses trendikad ümar pehme mööbel, näiteks oakujulised diivanid ja ovaalsed vaibad. Pehmed ja orgaanilised vormid ning looduslikud materjalid, nagu vill, lina ja looduskivid, on jätkuvalt moes. Puit, eriti männipuit, teeb sel aastal tagasituleku. Orgaanilised vormid on trendikad ka muudel pindadel, näiteks seinte ja ukseavade ümardustes.

Fookuses on pinnad

Pindade julge kasutamine on trendikas. Ratia julgustab meid märkama pindu, mis sageli tähelepanu ei pälvi. Näiteks lae või ukse värvimine loob ruumi teistsuguse õhkkonna. Ruumi värskendamiseks saab värvimise abil luua ka seina peal uusi vorme ja jooni. Proovi näiteks värvida pool seina nii, nagu sellel pildil on tehtud. Toon H353 Forget me not.

Lemmik esemete kasutamine interjööris

Vintage ja vanakraamituru toodetega sisustamine on nüüd aktuaalsem kui kunagi varem. Vanade lemmikute ja uute moodsate esemete kombinatsioon loob isikupärase kodu. Üks osa trendist on leida õige mööbel, mis kestab.

Värvitoonid, mis tulevad esile

Erksad värvitoonid väikestel detailidel lisavad interjööris kontrasti. Vaibad on trendikad ja värvilised vaibad võivad olla pilgupüüdjad ruumis. Proovi näiteks koobaltsinist nagu M354 Ara või erksat värsket kollast nagu F392 Cocoa Butter, mis on 2023. aasta värvikollektsioonis uustulnuk.

Mänguline aasta

Sisekujundus ei tohiks olla nii tõsine. Seetõttu julgustab Ratia olema kodu kujundamisel ja sisustamisel mänguline. Sel aastal ei ole oluline täiusliku keskkonna loomine, vaid segamine, sobitamine ja mängimine, et esile tõsta oma isikupära. Näiteks kunsti seinale riputamine on lihtne viis ruumi muuta.

Lühiülevaade interjööritrendidest

 

- Puhtus. See tähendab enamat kui lihtsalt koht, kus asjad on omal kohal – see tähendab meelerahu, loobumine ebavajalikust, korduskasutamine ja ringlussevõtt, puhtad koostisosad toodetes, mida kasutame.

- Kodu kui muutuv ruum. Kodu peaks muutuma vastavalt meie vajadustele, et seal oleks alati hea olla.

- Keskendumine meeltele: lõhnaküünlad, valgus- ja heliteraapia ning värvipsühholoogia.

- Lihtsad isetegemisprojektid. Ruume saab elavdada ka lihtsate ja taskukohaste isetegemisprojektidega, näiteks seinte või mööbliesemete värvimine.

Allikas: WGSN Home Lifestyles 2025

colour master app

Katseta trendikaid värvitoone Tikkurila Colour Master mobiiliäpiga

Kas otsid inspiratsiooni seina või majafassaadi värvitooni leidmiseks? Või ei suuda otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Colour Master mobiiliäpiga saad katsetada värvitoonide sobivust näiteks oma toast tehtud fotol või otse liitreaalsuses. Äpi abil saab ka värvitoone tuvastada. Kui märkasid ilusat värvikombinatsiooni Instagramis või ajakirjas ja soovid teada saada nende toonide ligilähedasi Tikkurila värvikaardi tooninumbreid, siis äpp aitab Sul need toonid tuvastada.

OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et