Lõbusate seintega lastetuba

Lõbusate seintega lastetuba

Lastetoa seinad said tänu loomingulisele pereemale uue ja originaalse ilme vaid paari päevaga.
Lastetuba sai lõbusad seinad vaid paari päevaga

Kui pere kolis pealinnast maale, siis võeti ette suurem remont terves korteris ja esialgu värviti kõik seinad valgeks, et luua hele ja hubane kodu. Üsna varsti sai aga selgeks, et hubase ja isikupärase kodu loomiseks peab kodule värvi lisama. Kuna peres kasvavad väikese lapsed, siis sai pereema Anna-Liisa lastetoas väga loominguliselt läheneda. Toa muudatus viidi ellu vaid paari päevaga.

Anna-Liisa sai toa seinte värvimiseks inspiratsiooni internetist. Lõplik seinamaaling tuli tegemise käigus ning eskiisi ees ei olnud. Seega sai ta kasutada kujutlusvõimet ja pintslil vabalt lennata lasta.  

 

Fotod: Anna-Liisa (@meieseitse)

Lastetoa üks sein värviti hallikasrohekaks (toon N494 Nephrite), kasutades ära magamistoa seinte värvimisest ülejäänud värvi. Pastelsema tulemuse saavutamiseks segati seda veidi Tikkurila Siro 2 valge kruntvärviga.

Teised seinad lastetoas ja seinal olev muster värviti veidi hiljem ning selle jaoks ostis pereema väikesed testerpurgis värvid. Toonideks valis ta türkiissinise, kollase, tumeroosa, salveirohelise ja tumesinise.

Lõbusama ilme saavutamiseks segas ta värve ka omavahel ning lisas hulka ka valget, et saavutada pastelsed toonid.

Seinad värviti Nephrite tooni
Seina alumine pool värviti Nephrite tooni
Lõbusate seintega lastetuba

"Suuremate seinamaalingute jaoks oleks hea endale teha väike ideepilt - esiteks valida toonid ja mõelda, milline üldmulje võiks jääda. Seejärel võiks valida erinevaid kujundeid ja mõelda, kuidas neid paigutada. Efektsein võiks ka alati olla just see sein, mida tuppa sisenedes kohe esimesena näha on," soovitab Anna-Liisa.

 

Mõelda tasuks ka toa üldise paigutuse peale - mis mööbel on toas ning kuidas see asetsema hakkab. 

Lõbusate seintega lastetuba
Efektseina võiks tuppa sisenedes kohe esimesena näha

Töövahendid

 

Värvimisel kasutas Anna-Liisa erinevas suuruses pintsleid. Suuremad pinnad, nagu suur kaar ja vikerkaar, värvis ta Anza laiema pintsliga, mis mahutas palju värvi ja kattis väga hästi. Mustreid oli mugav värvida väikeste pintslitega.  

 

"Fännan väga taaskasutust. Seega hoian alles alati erinevaid plastikust karpe, nii suuremaid kui väiksemaid, milles võiks olla hea näiteks värve kokku segada. Lastetoa seina jaoks oli just vaja palju erinevaid anumaid, kus värve kokku segada," soovitab Anna-Liisa.

Enne värvimistöid seinad pahteldati ja värviti kruntvärviga valgeks.

 

NIPP! Oluline on teipida põrandaliistud ja seina nurgad. Anna-Liisa kasutas laia paber-maalriteipi.

Lõbusate seintega lastetuba

Projekti autorist

Anna-Liisa
Fotol: Anna-Liisa

 

 

 

Anna-Liisa on pereema, kes elab Tartumaal Peipsi ääres. Ta kasvatab kaht väikest last ja huvitub väga sisekujundusest, isetegemisest ning taaskasutusest. Oma sotsiaalmeediakanalites postitab ta tihti ka õpetusi ja videoid.

 

Tutvu Anna-Liisa tegemistega Facebookis

 

Tutvu Anna-Liisa tegemistega Instagramis

 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et