aiatööriistade värvimine

Ilusad tööriistad teevad aiatööd lõbusaks

Ka kõige väiksemad üksikasjad on tähtsad ja võivad innustada vajalikke kodutöid tegema. Seepärast alustas Vihreä Talo blogija Annika aiatöid hoopiski tööriistade tuunimisega. Vanad aiakärud ja õuehari said värske ilme ning neid ei pea enam kuuri peitma!

Kas oled mõelnud, et võiksid vana aiakäru üle värvida? Kui vana käru ainus viga on pudenev värvikiht, siis ei pea veel uut ostma. Aga mis värv jääks tugevat koormust saavale metallpinnale püsima?

Vihreä Talo blogija Annika pöördus Tikkurila ekspertide poole, et saada nõuandeid ja värvimisjuhiseid. 

Aiatööriistade värskendamine ei võta palju aega. Aiakäru värvimiseks varu mõni õhtu, et värv saaks korralikult kuivada. Harjavarre õlitamisele kulub üks õhtu.

 

Vastupidav pind aiakärule

Aiakäru värvimisel kasutati Tikkurila Unica Ulkokalustemaali välismööblivärvi, mis on vastupidav spetsiaalalküüdvärv puit- ja metallpindadele sise- ja välistingimustes. Poolläikiv värv tooniti tumeroheliseks (toon N439 Abyss Tunneta Värvi värvikaardilt), sest see sobib hästi aia rohelusega ja muudab aiakäru elegantseks aiasisustuse osaks.

aiakäru värvimine
Vana aiakäru enne värvimist
aiakäru värvimine
Aiakäru pärast värvimist

Kaunis viimistlus õueharjale

Tikkurila värviekspert andis Annikale nõu, et õueharja võiks töödelda mürgivaba Tikkurila Patio Verso puiduõliga, mis on loodud taimekastidele. Harjavarrele kulub väga vähe õli ja järele jääva osa saab kasutada teisteks töödeks, nagu näiteks taimekastide värvimiseks! Annika valis mahedat vana halli tooni puiduõli Patio Verso, mis on üks toote neljast valmistoonist.

õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Vana puidust õueharja pinnal oli enne veidi hallitust. Patio Verso puiduõli kaitseb ja kaunistab harja puitpinda. Pildil olev terrass töödeldi aasta tagasi Valtti Plus terrassiõliga ja see on endiselt nagu uus!
õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Õuehari enne õlitamist
õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Õuehari pärast õlitamist

Idee teostamine

 

Aiakäru värskendamine 

aiakäru värvimine

1. Puhastamine

Puhasta aiakäru pind Tikkurila Maalipesu puhastus- ja eeltöötlusainega. Vajaduse korral eemalda lahtine värv.  

Värvimine

2. Värvimine 

Värvi aiakäru Unica Ulkokalustemaali välismööblivärviga, kasutades siledates kohtades väikest mööblirulli ja mujal pintslit. Oota, kuni värv on kuivanud, ja vajaduse korral värvi veel kord. 

 

Anza kvaliteetsed maalritarbed vali siit

Tee hallist õueharjast terrassi kaunistus

Värvi õuehari

1. Puhastamine

Puhasta õueharja puitosi Terassi- ja Kalustepesu puhastusvahendiga. Pese puidust osa rohke veega ja lase kuivada. 

Õlitamine

2. Harjavarre õlitamine

Kasuta Patio Verso puiduõli peale kandmiseks pintslit. Kanna õli harjavarrele õhukeste kihtidena, et see ei moodustaks pinnale kilet. 

 

Anza kvaliteetsed maalritarbed vali siit

Vihreä talo blogija Annika
Vihreä talo blogija Annika

Idee teostaja: Vihreä Talo

Vihreä Talo (Roheline maja) on blogi, mida peab Annika Meder-Liikanen – linnainimene, kes tunneb end hästi ka põlluveerel. Tal on väike maja maal ja kodu suurlinnas ning ta kirjutab erinevatel teemadel alates värvimisest kuni kirbuturu leidudeni. 

Küsi lisa tasuta Värviliini infotelefonilt 12011

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et