aiatööriistade värvimine

Ilusad tööriistad teevad aiatööd lõbusaks

Ka kõige väiksemad üksikasjad on tähtsad ja võivad innustada vajalikke kodutöid tegema. Seepärast alustas Vihreä Talo blogija Annika aiatöid hoopiski värvipintsiga. Vanad aiakärud ja õuehari said värske ilme ning neid ei pea enam kuuri peitma!

Kas oled mõelnud, et võiksid vana aiakäru üle värvida? Kui vana käru ainus viga on pudenev värvikiht, siis ei pea veel uut ostma. Aga mis värv jääks tugevat koormust saavale metallpinnale püsima? Vihreä Talo blogija Annika pöördus Tikkurila ekspertide poole, et saada nõuandeid ja värvimisjuhiseid. 

Vastupidav pind aiakärule ja kaunis viimistlus õueharjale

Selleks tööks kasutati Unica mööblivärvi, mis on vastupidav spetsiaalalküüdvärv puit- ja metallpindadele sise- ja välistingimustes. Poolläikiv värv tooniti Tunneta Värvi värvikaardil olevasse tumerohelisse (N439) värvitooni. See tumeroheline sobib hästi aia rohelusega ja muudab aiakäru elegantseks aiasisustuse osaks.

aiakäru värvimine
Vana aiakäru enne värvimist
aiakäru värvimine
Aiakäru peale värvimist

Tikkurila värviekspert andis Annikale nõu, et õueharja võiks töödelda uue mürgivaba puiduõliga Patio Verso, mis on loodud taimekastidele. Harjavarrele kulub väga vähe õli ja järgi jääva osa saab kasutada teisteks töödeks, nagu taimekastide värvimiseks! Annika valis mahedat vana halli tooni puiduõli Patio Verso, mis on üks toote neljast valmistoonist.

õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Vana puidust õueharja pinnal oli enne veidi hallitust. Patio Verso puiduõli kaitseb ja kaunistab harja puitpinda. Pildil olev terrass töödeldi aasta tagasi Valtti Plus terrassiõliga ja see on endiselt nagu uus!
õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Õuehari enne õlitamist
õuehari värviti Patio Verso puiduõliga
Õuehari peale õlitamist

Idee teostamine

Aiatööriistade värskendamine ei võta palju aega. Aiakäru värvimiseks varu mõni õhtu, et Unica mööblivärv saaks korralikult kuivada. Harjavarre õlitamisele kulub üks õhtu.

Aiakäru värskendamine 

aiakäru värvimine

1. Puhastamine

Puhasta aiakäru pind Tikkurila Maalipesu puhastus- ja eeltöötlusainega. Vajaduse korral eemalda lahtine värv.  

painting wheelbarrows

2. Värvimine 

Värvi aiakäru Unica mööblivärviga, kasutades siledates kohtades väikest mööblirulli ja mujal pintslit. Oota, kuni värv on kuivanud, ja vajaduse korral värvi veel kord.

Tee hallist õueharjast terrassi kaunistus

painting street brush

1. Puhastamine

Puhasta õueharja puitosi Terassi- ja Kalustepesu puhastusvahendiga. Pese puidust osa rohke veega ja lase kuivada. 

2. Harjavarre värvimine

Kasuta pintslit Patio Verso puiduõli peale kandmiseks. Kanna õli harjavarrele õhukeste kihtidena, et see ei moodustaks pinnale kilet. 

Vihreä talo blog

Idee teostaja: Vihreä Talo

Vihreä Talo (Roheline maja) on blogi, mida peab Annika Meder-Liikanen – linnainimene, kes tunneb end hästi ka põlluveerel. Tal on väike maja maal ja kodu suurlinnas ning ta kirjutab erinevatel teemadel alates värvimisest kuni kirbuturu leidudeni. 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et