Ultra Matt

Polüakrülaatvärv, mis on eriti hea ilmastikukindlusega.

Avainlippu

Ultra Matt

Polüakrülaatvärv, mis on eriti hea ilmastikukindlusega.

  • 805
  • 4 m2/l
  • 9 m2/l
  • 4 h
  • 1 h

Läige

  • Matt

Kirjeldus

Polüakrülaatvärv, mis on eriti hea ilmastikukindlusega.


Toote omadused

Töötlemata, tööstuslikult krunditud või varem välisvärvidega töödeldud puitpindadele välistingimustes.


Kasutuskohad

Välisseinad, voodrilauad jmt.


Pakendid

1,0 L, 10,0 L, 20,0 L, 3,0 L


Katvus

Saetud laudadele 4-6 m²/l. Hööveldatud ja enne värvitud puitpindadele 7-9 m²/l.


Töövahendid

pintsel, pihustamine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv, õhu temperatuur vähemalt +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80% töötamise ja kuivamise ajal.


Pinna ettevalmistus

Värvimata pinnad: Puhasta pind võimalikust mustusest, hallitusest ja lahtistest osakestest. Pese määrdunud ja hallitanud pinnad Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Krundi pind võimalikult varajases ehitusjärgus Valtti Primer puiduimmutiga. Roostetavad metallosad (naelapead vms) krundi Rostex Super metallikruntvärviga. Oksakohtadelt eemalda vaik. Tööstuslikult krunditud või varem värvitud pinnad: Puhasta pind võimalikust mustusest, hallitusest ja lahtistest osakestest. Eemalda varem värvitud pinnalt lahtine värv kaaprauaga ja harja pind puhtaks terasharjaga. Pese määrdunud ja hallitanud pinnad Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Puiduni puhtad pinnad töötle Valtti Primer puiduimmutiga või Valtti Plus Basse puidukaitsevahendiga.


Värvimine

Esimene kiht:
Värvimata pinnad: Krundi pinnad eeltöötluse järel Ultra Primer või Öljypohja kruntvärviga. Värvi pinnad 1-2 korda Ultra Matt värviga. Töötle puidu otsakohad eriti hoolikalt. Tööstuslikult krunditud ja varem värvitud pinnad: Krundi eeltöödeldud pinnad üks kord Ultra Primer või Öljypohja kruntvärviga. Heas seisukorras tööstuslikult krunditud pinnad töötle Ultra Primer kruntvärviga (tööstuslikult krunditud pinnad, mis on üle 10 kuu välistingimustes olnud, krundi Öljypohja kruntvärviga), pinnavärvimine teha Ultra Matt värviga 1-2 korda. Vanad värvitud pinnad: Värvi varem õlivärvi või akrülaatvärviga värvitud pinnad eeltöötluse järel 1-2 korda Ultra Matt värviga. Kui vana pind on kulunud, krundi õlivärviga värvitud pinnad Öljypohja kruntvärviga ja vana akrülaatvärvipind krundi Ultra Primer kruntvärviga. Pinnavärvimine teha Ultra Matt värviga. Tööstuslikult Ultra Pro värviga töödeldud pinnad (ProHouse välisvoodrilaudade ja -puitpaneelide tööstuslik pinnatöötlus): Viimistle otsapinnad Ultra Matt värviga. Muud viimistlusvärvi pole objektil kohapeal vaja, kui voodrilaudade värvipind jääb transportimisel, ladustamisel või kohapeal monteerimisel kahjustamata. Kahjustatud pindade parandusvärvimine võib põhjustada erinevusi läikes. Paigalduse käigus tekkinud pinnakahjustuste parandamiseks ja naelapeade katmiseks soovitame pinna üle värvida ühes kihis Ultra Matt või mõne teise Ultra seeria majavärviga. Sega värv enne kasutamist hoolikalt ja vajadusel vedelda veega. Värvi harjaspintsli või värvipihustiga. Töötle puidu otsakohad eriti hoolikalt. Ühtlase tooni saamiseks varu ühte nõusse piisavalt valmissegatud värvi. Hooldusvärvimine: Ultra Matt-iga värvitud pinnad võib hooldusvärvida Ultra-sarja toodetega. Puidus sisalduv vaik jm värvi ekstraktiivained eriti oksakohtades, võivad põhjustada värvitud pinnad tooni muutumist temperatuuri ja niiskuse kõikumiste mõjul. Kruntvärvide (Öljypohja või Ultra Primer) kasutamine vähendavad seda võimalust.


Hooldusvärvimine:
Ultra Matt värviga värvitud pinnad võib hooldusvärvida Ultra-sarja toodetega või Vinha värviga.


Hooldusjuhendid

Värvitud pind saavutab lõpliku tugevuse ja vastupidavuse normaaltingimustes u 4 nädala möödudes, enne seda vältida pinna kulutamist ja pesemist. Varsti pärast töötlemist võib pinda puhastada kergelt pehme harja, niiske puhastuslapi või mopiga. Mitte varem kui 1 kuu möödudes värvimisest võib määrdunud pinda puhastada Huoltopesu-ga (1 osa Huoltopesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.


Miks valida Ultra Matt

Suurepärased toote omadused

Ultra Matt on veepõhine lihtsasti pinnale kantav polüakrülaatvärv, mis annab puitpinnale mati ja vastupidava viimistluse.

Product usp1prof_img
Water vapor permeability without compromising on moisture protection

Suurepärane värvitooni ja läike püsivus

Sideaines kasutatav kaasaegne polüakrülaattehnoloogia annab Ultra Matt värvile väga hea värvitooni ja läike püsivuse. Sideaine tugevus ja paindlikkus on heas tasakaalus, tänu millele on värvikiht puidul ei mõrane ega hakka ketendama. Samas värvikihi tugevus aitab hoida pinna kauem puhtana kuna mustus ei "küpseta" ennast pinnale sisse, ka mitte kuumal suveilmaga.

Product usp2prof_img
Superior weather resistance with the latest technology

Kaasaaegsel tehnoloogial põhinev ilmastikukindlus

Ultra Matt kaitseb puitpinda ja on samal ajal hea veeauru läbilaskvusega. Säilitab värske ilme ka rasketes tingimustes.

Product usp3prof_img
ultra best for your wooden house
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.