Suitsuruumist helendavaks showroom`iks

Suitsuruum muutus helendavaks showroom`iks

Silmapaistmatu ja igav suitsuruum on nüüd Tallinnas AS Tikkurila koolituskeskuse kõige stiilsem väljapanekuruum. Muutuse eest vastutab Tarmo Mooste, kes tunneb huvi ulmevaldkonna, eriti ulmefilmide vastu. Kord tuli tal mõte kanda oma kogemused värvipinnale ja tulemus sai kahtlemata põnev.

Tarmo on ametilt profiklientide müügiesindaja, kuid ta on ka disainpõrandate ekspert. Ta tahtis proovida, kui efektne oleks Temafloor 210 Clear lakk koos helendava pulbriga. Ta mõistis siiski peagi, et kuitahes silmapaistev põrand ka tuleb, kahvatub ta sära, kui seinad ja lagi ei ole samal „tasemel“. Seepärast otsustas Tarmo kujundada korraga kogu ruumi, et saada võimalikult vägev tulemus. Kujunduse põhiidee oli futuristlik diskobaar 2010. aasta Disney filmi „Tron: pärand“ ainetel.

GlowingRoom_04
GlowingRoom_03

Poole aasta projekt

Tarmo Mooste sõnul alustas ta seda eriprojekti detsembris 2014 Photoshopis visandeid tehes. „Lõpuks klõpsasid kõik osad paigale. Rääkisin oma mõttest müügidirektor Rymas Hermanile ja ta oli kohe nõus. Ta soovitas seintel ja lael kasutada värvi Optiva Ceramic Super Matt 3. Tikkurila alustas selle värvi turustamist märtsis Poolas. Meie tehniline nõustaja Ivar Tomperk tuli praktilistes töödes appi.

Algselt valgeks värvitud seinad ja lagi kaeti esiteks musta täismati akrülaat-lateksvärviga Kattomusta. Futuristlikku efektseina töödeldi kaks korda Tikkurila veepõhise efektlakiga Taika Glow, mis helendab pimedas. Lakitud pind helendab kuni kuus tundi, kui see on piisavalt „laetud“.

Soovitud muster loodi seinale maalriteibi abil. Mida täpsem töö, seda parem on tulemus. Kõik seinad ja lagi värviti seejärel üks kord musta värviga Optiva Ceramic Super Matt 3 (toon TVT 0202). Täiesti mittepeegeldav matt viimistlus annab värvile sügavust ja näeb iga nurga alt vaadates samasugune välja. Lõpuks eemaldati ettevaatlikult teibiribad.

Vana hallide plaatidega põrand krunditi kaks korda valgeks toonitud lahustivaba epoksüüdlakiga Temafloor 200. Seejärel kanti põrandale 1 mm paksune kiht helerohelist RAL 230-1 epoksüüdpinnakatet Temafloor P 300. Lahustivabasse kattelakki Temafloor 210 Clear (1 mm kiht) lisati 15–20% helendavat pulbrit, mis suurendas helendavat üldmuljet. Põrandale liimiti roostevabast terasest lõigatud tähed, mis moodustavad tsitaadi filmist „Tron: pärand“: „Unistasin maailmast, mida ma ei lootnud kunagi näha, kuni ühel heal päeval sain sisse“.

Ventilatsiooniavade katted laes värviti rohelise Temadur 90 ja musta Temadur 20 värviga, millele lisati 15% matistavat pastat Temamatt. Väike aken efektseina vastasseinas kaeti paksu musta kardinaga.

GlowingRoom_02

LED-lambid äratavad ruumi ellu

Futuristlik ruum hakkab helendama õigete valgustite abil. Põranda servades jookseb UV-LED riba ja LED-lambid on paigaldatud ka ventilatsiooniavadesse. Efekti suurendamiseks kinnitati esiseinale UV-LED 4 PCI lambid ja ventilatsioonikapi taga on UV-LED ribad. Üldvalgustus koosneb halogeenlampidest. Ruum helendab pimedas, kui seda on laetud piisavalt päikesevalguse või UV-LED-lampidega, aga helendav efekt on märgatav isegi siis, kui LED- ja halogeenlambid põlevad.

„Loodan, et see minu mõte ja selle elluviimine inspireeriks disainereid ja maalreid vabalt ja metsikult värvide ning pinnakatetega katsetama,“ ütles Tarmo Mooste. „Eduka tulemuse võti peitub väga hoolikas ettevalmistuses ja veelgi hoolikamas teostuses. Aga kui esimene kord ei õnnestu, võib alati otsast alustada ja kõik üle värvida!“

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et