5 kõige levinumat proovikivi seinte värvimisel

5 kõige levinumat proovikivi seinte värvimisel

Kas teadsid, et vale värv võib mõjutada siseõhu kvaliteeti?

Tervet maailma tabanud pandeemia on toonud kaasa uue huvi kodu renoveerimise ja kaunistamise vastu, tänu millele on kasvanud ka värvi müügist saadud kasum. 2020. aastal suurenes Tikkurila tootmismaht 3,4% võrra ja 80% kogumüügist moodustasid veepõhised dekoratiivvärvid. Veepõhistel värvidel on tarbijate jaoks tohutud eelised. Kuigi veepõhiste toodetega värvimine on lihtne, nõuab selle eduvõti ehk õnnetumine meilt asjakohaseid samme.

Tikkurila soovib lisaks keskkonnasäästlikule tootmisele valmistada tulevikus üha rohkem tooteid, mis on keskkonnasõbralikumad. See tähendab muu hulgas ka veepõhiste värvide veelgi suuremat tootmise suurendamist. Eelmisel aastal oli 84% meie poolt müüdavatest tavatarbijale mõeldud värvidest veepõhised ning oma toodete puhul oleme seadnud eesmärgiks, et 2030. aastaks on 99% Euroopas müüdavatest dekoratiivvärvidest veepõhised. Kestvate ja tarbijale ohutute kvaliteetsete toodete tagamiseks pannakse tootmises suurt rõhku veepõhiste värvide arendamisele ja tootmisele.

5 kõige levinumat proovikivi seinte värvimisel
Veepõhiste värvide eelised

Veepõhistel värvidel on traditsiooniliste lahustipõhiste värvide ees mitmeid eeliseid. Lahustipõhiste värvide tootmisel eraldub toorainest õhku lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ), mida peetakse peamisteks sise- ja välisõhu saastajateks. Tikkurila on neid heitkogusid märkimisväärselt vähendanud, investeerides spetsiaalselt veepõhiste toodete tootmisesse

Veepõhised värvid on:

  • keskkonnasõbralikud
  • lõhnavad vähem 
  • vastupidavamad
  • kuivavad kiiremini
  • katavad paremini
  • neid on ilma puhastusaineteta lihtsam puhastada.

Loomulikult on veepõhiste toodete põhikoostisosa vesi, mis on ohutu nii värvijale kui ka värvitud seintega kodus elavatele inimestele. Tänu veepõhiste värvide madalale emissioonile on siseõhu kvaliteet parem ja allergia tekkimise oht tunduvalt väiksem, sest veepõhistest värvidest aurustub peamiselt vett.

„Veepõhise värvi pind ei kaota oma sära ega tuhmu pikema aja jooksul,“ ütleb Tikkurila tehnilise toe juht Rami Kuparinen.

5 kõige levinumat proovikivi seinte värvimisel
Kuidas edukalt siseruumide seinu värvida?

Veepõhiste värvidega värvimisel tuleks mõningaid asju arvesse võtta. Järgnevalt on esitatud mõned Tikkurila värvieksperdi näpunäited, mis on värvitööde tegemisel abiks alates värvi valimisest kuni värvimise endani.

5 kõige levinumat proovikivi seinte värvimisel

1. Õige toote ja värvitooni valik

Pealiskihi jaoks värvi valides võta arvesse ruumi ja seina eeldatavat kulumiskindlust. Parimad veepõhised sisevärvid elu- ja magamistoa seintele on täismatid või matid, sest need tagavad pehme tulemuse ning peidavad ebatasasused.

Poolmatt värv sobib kõige paremini sagedast pesu vajavatesse ruumidesse nagu kööki ja esikusse. Poolmatt pind tekitab intensiivse värvitooni.

Värvitooni valimiseks on olemas kasulikud abivahendid, näiteks Tikkurila spetsialistide loodud Colour Master mobiiliäpp, mis võimaldab kasutajal proovida, kuidas erinevad värvitoonid seintel välja näeksid.

 

2. Kinnikatmine

Vaba tööruumi tekitamiseks tuleks mööbel toa keskele kokku lükata. Kata põrand värvikindla paberiga, et vältida värviplekke põrandal. Kui pistikupesad, lülitid ja liistud jäävad paika, kata need hoolikalt kvaliteetse maalriteibiga. Kui oled värvimise lõpetanud, eemalda kohe maalriteip, et see hiljem kuivanud värvi lahti ei kisuks.

Värvivann

3. Ettevalmistamine ja kruntimine

Juba värvitud seinu tuleks enne värvimist spetsiaalse puhastusvahendiga puhastada. Pesemine eemaldab pinnalt mustuse ja rasva ning kulutab vana värvikihti, et tagada uue kihi parem nakkuvus.

Võimalikud augud ja praod saab kerge vaevaga kinni katta spetsiaalse Tikkurila Hole‑in‑1 pahtliga. Lase pahtlil kuivada, lihvi see ülejäänud pinnaga tasaseks ja pühi tolm ära.

Kui kannad seinale 1–2 kihti kruntvärvi, siis nakkub pealiskiht paremini ja lõpptulemus jääb parem.

Ruumi kõrge temperatuur ja madal õhuniiskus lühendavad värvi kuivamisaega märkimisväärselt. Võimaluse korral keera kütet värvimise ajaks vähemaks.  

 

4. Töövahendid 

Tihti eelistatakse siledat ja silmatorkamatut seinapinda, mille saavutamiseks peaksid valima madala karvaga rulli, näiteks siledatele pindadele mõeldud mikrofiiberrulli või viltrulli. Vajaduse korral küsi parimate ja kvaliteetseimate töövahendite valimisel müüjalt nõu.

Tutvu Anza maalritarvetega siin

Seina värvimine värvirulliga

5. Värvimine 

Esmalt kasuta nurkade ja servade värvimiseks värvipintslit või väikest värvirulli. Lae ja seina ühinemiskohti ning aktsentseina nurkasid saab kõige lihtsamini ära märkida markeerimisvahendiga või maalriteibiga. Kasuta vesiloodi veendumaks, et teip on otse. Kinnita teip ja värvi vaid üks sein korraga, et servad ära ei kuivaks.

Värvimist alusta alati nurgast ja liigu edasi ümber toa, lõpetades seal, kus alustasid. Kasuta piisavas koguses värvi ja liiguta rulli edasi-tagasi põrandast laeni ja tagasi, kattes korraga vaid kitsast riba. Kohe pärast värvimist kanna värv ühtlaselt laiali, rullides otse üles ja alla, ning kata äsja värvitud osa serv, kuni värv on veel märg. Ilusa triipudeta viimistluse saavutamiseks kanna hoolikalt peale kaks pealiskihti.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et