Idee magamistuppa: värvi seinad ja öökapid omavahel sobivatesse toonidesse

Värvi seinad ja öökapid omavahel sobivatesse toonidesse

Blogija Maiju Saha (blogi Maiju Saw) värvis oma magamistoa seina, liistud ja öökapid stiilselt ühte tooni. Maiju valik langes Cloister`i halli kasuks, et muuta magamistuba tõeliselt õdusaks. Magamistuba sai uue ilme vaid ühe nädalavahetusega. Siit leiad juhised, et ka oma magamistuba stiilselt värskendada sarnaselt Maijuga.

Maiju lootis kasutada magamistoas savihalli tooni V487 Cloister. Tikkurila suur A4-värvinäidis aitas tal otsusele jõuda. Ta valis seintele täismati Harmony sisevärvi, kuna see tagab sobivaima läikeastme magamistuppa. Ta värvis öökapid ja liistud Helmi mööblivärviga läikivaks, et need paistaks silma kauni mati seinapinna taustal.

Kui valid Tikkurila sisevärvi ja lased selle toonida Tunneta Värvi värvikaardi järgi, siis saad olla kindel, et valitud toon näeb sinu kodus kõikides valgusoludes välja täpselt sama nagu värvinäidisel.

n/a
n/a

Magamistuba enne ja pärast värskendamist

Maiju värvis magamistoa valge otsaseina halliks, et anda kogu toale intensiivsem välimus. Olulised dekoratiivsed esemed paiknevad öökapil ja iluliistul.

"Ma arvan, et see toon on täpselt õige - see on just õiget tüüpi halli ja beeži segu. See muutis toa tõeliselt hubaseks!”

Maiju Saha, sisekujunduse blogija

n/a
MAGAMISTUBA ENNE
n/a
MAGAMISTUBA PÄRAST
Idee teoks tegemine

Kui soovid seda ideed ka oma magamistoas rakendada, siis esmalt eeltöötle mööbel (öökapid ja ehisliistud) ja seejärel krundi need. Järgmisena tee eeltöötlus seintele ning siis värvi. Kui sein saab värvitud, jätka mööbli viimistlemisega.

Seina värvimine

n/a
1. PUHASTA

Pühi sein puhtaks. Kui sein on silmaga nähtavalt määrdunud, siis puhasta see Tikkurila Maalipesu puhastusvahendiga pakendil antud juhiste järgi. Lase puhastatud pinnal kuivada.

2. KAITSE

Kata põrand enne värvimist pritsmete eest kaitseks sobiva paberiga. Kata liistud ja pistikupesad maalriteibiga.

n/a
3. VÄRVI

Sega Harmony sisevärv korralikult läbi ja kanna seinale 2 kihti täismati viimistluse saamiseks. Harmony on ülevärvitav juba 1-2 tunni pärast, nii et saad seina värvitud vaid mõne tunniga.

Öökappide ja iluliistu värvimine

n/a
1. PUHASTA JA LIHVI

Puhasta mööbel Tikkurila Maalipesu puhastusvahendiga ja lase kuivada. Järgi kindlasti pakendil antud juhiseid. Lihvi vana värvipind matiks ja eemalda lihvimistolm tolmuharja või lapiga.

n/a
2. EELTÖÖTLUS

Krundi mööbel üks kord Helmi Pohjamaali kruntvärviga, kasutades mööblivärvi rulli või pintslit. Lase enne viimistluskihi peale kandmist 5 tundi kuivada.

n/a
3. VÄRVI

Värvi 1 või 2 korda läikiva Helmi mööblivärviga. Helmi mööblivärv on ülevärvitav 16 tunni pärast. Kasutuskuiv on mööbel 2-3 päeva pärast.

Maiju magamistoa seinte pindala on 18 ruutmeetrit, mistõttu kulus tal nende värvimiseks kaks 2,7-liitrist purki Harmony värvi. 1 liiter Helmi krunti ja mööblivärvi kulus mööbli üle värvimiseks. Värskenduse kogukulu oli vähem kui 200 eurot.

Idee teostaja: Maiju Saw

“Ma suhtun sisekujundusse väga kirglikult ja armastan teise ringi poode, nii et mu blogi täidavad disainileiud ja taskukohased kasutatud asjad. Ma järgin trende ega karda muutusi."

Loe blogist Maiju mõtteid selle projekti kohta > >

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et