musta-valgekirju muster WC seintel
Üllatvad mustrid
Talo Kahdelle blogija Helena värvis külaliste WC seinad valgeks ja muutis need siis musta värviga kaunilt mustriliseks.
Tekita mustreid luues üllatusmoment!

Helena soovis oma külalisi pisut üllatada. Ta värvis seetõttu külaliste WC seinad esmalt valgeks ja muutis need siis musta värviga kaunilt mustriliseks. Ta kasutas poolmatte Luja ja Remontti-Ässä värve. Helena valis Tunneta Värvi värvikaardilt taustavärviks populaarse valge tooni F497 Paper ja lõi mustri tooniga Y498 Midnight.

“Tulemus sai lihtsalt geniaalne! Meil kulus töö tegemiseks vaid mõni tund ja meil oli väga lõbus. Kunst on vaataja silmades! Suur tänu minu tublidele abilistele!"

 

Helena Valtonen, Talo Kahdelle -blogi

Nii viid idee ellu

Muuda sisesein vaid mõne tunniga mustriliseks, et sellele uus elu anda!

Seinale mustri loomine

1. MÕÕDA

Jaga sein valitud mustri kõrguse (antud juhul 15 cm) järgi osadeks, lisades mustri kõrgusele ka teibi laiuse, s.t 15 + 2,5 cm = 17,5 cm. Hoolitse, et seinale mahub täisarv mustriridu, et vältida viimase rea poolikuks jäämist. Muuda mustri kõrgust olenevalt sellest, kui palju mustriridu seinale mahub.

2. TEIBI

Kasuta maalriteipi mustri jaoks abijoonte paikapanekuks. Lõika papist välja 15 cm tükk, et poleks vaja iga kord joonlauda kasutada. Ära seina alaserva teipi kleebi. Mõõda esmalt välja 15 cm kõrgus ja kleebi seejärel seinale esimene teibiriba. Mõõda jälle välja 15 cm ja korda nii, kuni kogu sein on ühtlaste vahedega teibi abil võrdseteks osadeks jagatud. Kahe teibi vahele võid mustri kanda vabalt - ära vaid nuustikuga teibile vajuta.

3. LÕIKA NUUSTIKUST VÄLJA SOOVITUD KUJU JA KATSETA

Sega värv läbi ja vala värvirulli alusele. Lõika nuustikust välja soovitud kuju. Helena kasutas autopesunuustikut. Katseta mustrit eelnevalt paberil või pabertahvlil, et tunneksid end kindlalt seina mustriliseks muutes.

4. KANNA MUSTER NUUSTIKUGA SEINALE

Vajuta nuustik seinale mustri loomiseks. Kasuta nuustiku erinevaid külgi erineva suurusega mustrijälgede loomiseks vastavalt oma eelistustele.

Vajalikud vahendid

Helenal kulus WC seina mustriliseks muutmiseks 2,7 liitrit poolmatti Remontti-Ässä värvi, Midnight tooni. Projekti kogukulu oli vähem kui 50 eurot.

IDEE TEOSTAJA: Talo Kahdelle (Kodu Kahele) blogija Helena

Talo Kahdelle blogi kirjeldab ühe värvika kodu rajamist. Selle ehitajateks-kujundajateks on graafikadisainer Helena Valtonen ja tema kannatlik abikaasa, kes on õnnekombel puusepp. Oma abistava käpa sirutab ka Buugi, Staffordshire'i bullterjer.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.