Töötoa seinad ja riiulid rohelist Fjordi tooni

„Valkoisen vuoren rinteillä” blogija Katja andis oma töötoa seintele, liistudele ja riiulitele täiesti uue ilme smaragdrohelise tooniga Fjord. Julge värvimuudatus sai tehtud vaid ühe päevaga ja viimase lihvi annavad sellele värvitud kuuekandilised riiulid. Loe, kuidas sa saad oma töötoas teha sellise ergutava muudatuse, nagu Katja tegi.

Smaragdrohelise tooni valimine

Katja tahtis, et ta töötoa seinad oleksid tänapäevast rohelist M442 Fjordi tooni. Seintele valiti matt sisevärv Joker, millega värvitud pinda on lihtne puhastada ning tootel on Soome Allergia- ja Astmaliidu tunnustus. Põrandaliistud, raamid ja riiulid värviti poolmati Helmi mööblivärviga, sest sellega värvitud pinnal ei torka sõrmejäljed nii kergesti silma..

Kui valid Tikkurila sisevärvi ja toonid selle Tunneta Värvi värvikaardilt valitud tooni, siis võid olla kindel, et valitud toon näeb sinu kodus välja täpselt samasugune nagu värvinäidisel – iga valguse juures.

Töötuba enne ja pärast värvimist

Varem valge tuba sai tooniga Fjord intensiivse ilme ning seda sisustati lamamisaseme ja heleda töökohaga.

„Olen juba kaua unistanud elava loodusliku olemusega sügavat ja lopsakat tooni seinast, mis meenutaks tumedat okaspuumetsa. Ma ei oska õieti öelda, millest see igatsus algas, aga mäletan, et niipea kui seda nägin, mõtlesin, et Fjord on täpselt õige toon :)." - Katja, „Valkoisen vuoren rinteillä” blogija

Enne värvimist
Peale värvimist

Idee teostus

Kui tahad blogija mõtteid oma kodukontoris korrata, pead esiteks oma mööbliesemed (riiulid ja põrandaliistud) ettevalmistama ja kruntima. Seejärel jätka seina ettevalmistamise ja värvimisega. Pärast seina värvimist värvi ka mööbel üle. Loe siit, kuidas saad oma töötoa lihtsalt vaid paari päevaga uueks muuta.

Seina värvimine:

1. PUHASTA JA KAITSE

Pühi seina pind üle. Kui sein on selgelt must, puhasta seda Tikkurila Maalipesu puhastusvahendiga, järgides etiketile märgitud juhiseid. Lase kuivada. Enne värvimist pane põranda kaitseks maha paber. Kata liistud ja pistikupesad teibiga. Kui seinapinda tuli pahteldada või kui eelmine värvikiht on tume, kanna esiteks seinale kiht Luja kruntvärvi. Vali selline kruntvärvi toon, mis sarnaneb uue viimistlusvärvi toonile.

2. VÄRVI

Sega sisevärvi Joker ja kanna kaks värvikihti seinale. Värvi Joker saab üle värvida 1–2 tunni pärast ja nii saad seina värvitud vaid mõne tunniga. 

Põrandaliistude ja riiulite värvimine

3. PUHASTA, LIHVI JA VÄRVI

Puhasta mööbli pinnad Tikkurila Maalipesu puhastusvahendiga ja lase kuivada. Järgi kindlasti etiketil olevat juhendit. Lihvi liivapaberiga vana värvipind matiks ja eemalda lihvimistolm tolmuharja või -lapi abil.

Kata mööbel ühe kihi kruntvärviga Helmi Pohjamaali, kasutades mööblivärvi rulli või pintslit. Enne mööblivärviga värvimist lase viis tundi kuivada.

Värvi 1–2 kihti poolmati mööblivärviga Helmi. Helmi mööblivärv on ülevärvitav 16 tunni pärast. Kasutuskuivaks saab see 2–3 päeva pärast.

IDEE TEOSTAJA: Valkoisen vuoren rinteillä

Kõikvõimalikest kaunitest ja innustavatest ideedest tulvil blogi „Valkoisen vuoren rinteillä” laseb heita pilgu fotograafi ja sisekujundushuvilise Katja koju. Talle eriti südamelähedane Skandinaavia stiil on viimistletud sulgede, omanäoliste esemete ja lihtsa igapäevase pereeluga, mida vürtsitavad huvitavad lahendused.

Loe Katja mõtteid selle projekti kohta blogist >>

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.