Terrassi õlitamine

Muuda oma terrass paradiisiks!

Vaata üle oma õuemööbli ja terrassi seisukord ning värskenda neid vajadusel.

Tikkurila terrassi- ja mööbliõlisid on saadaval vee- ja lahustipõhiseid, valmistoonidena (pruun, must ja hall), aga ka toonitavatena (u 40 värvitooni). Kõik Tikkurila terrassiõlid sisaldavad UV-kiirguse vastaseid kaitseaineid. Veepõhise terrassiõli Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy koostises on lisaks UV-kaitseainetele lisatud ka spetsiaalseid värvipigmente, mis imenduvad sügavale puitu ja kaitsevad seda veelgi paremini niiskuse, pleekimise ning pragunemise eest. Toon püsib kaua ja on sügav ning intensiivne. Veepõhiste õlidega on meeldivam töötada, sest pind kuivab kiiremini, samuti on tööde lõppedes mugavam ka töövahendeid puhastada. Samas on Tikkurila valikus endiselt ka traditsioonilised lahustipõhised terrassiõlid, mille heaks omaduseks on väga hea imendumine puitu.

Põhjalik eeltöö, head töövahendid ja õiged töövõtted tagavad kauni terrassi pikaks ajaks.

Vana terrassi puhul kontrolli enne õlitamist puidu seisukorda. Kui puit on pehkinud ja lõhenenud, siis tuleb kahjustunud lauad välja vahetada. Tööstuslikult immutatud puitmaterjalist uut terrassi õlita aga alles aasta möödudes. Varem ei saa õli piisavalt puitu imenduda, sest puidu poorid on immutusainet täis. Lõpptulemusena võib õli hakata pinnal kooruma.

Anza terrassihari

Terrassi pesemine Terassi- ja Kalustepesu puhastusvahendiga eemaldab vana töötluse jäägid, mustuse ja vetikad, samuti värskendab puidupinda ning teeb vana pinna heledamaks. Eelnev pinna pesu avab puidu poorid, mille tulemusel imendub puiduõli sügavamale puitu ja õlitatud pind kestab kauem kaunis.

1. Sega purgitäis puhastusvahendit külma veega lahtises plastikämbris vastavalt etiketil antud juhistele.

2. Kanna Terassi- ja Kalustepesu vesilahus spetsiaalse Anza pesuharjaga kogu terrassile ja lase mõjuda 15-30 minutit. Seejärel harja pinda hoolikalt või kasuta survepesurit ning lõpuks loputa veega. Anza pesuhari on piisavalt tugeva harjasega, et eemaldada efektiivselt lahtised õlijäägid,vetikad, mustus. Lai harjase pind kiirendab tööd. Lase pinnal kuivada. Kuivamisaeg sõtlub ilmastikutingimustest. NB! Võta terrasipesu ja õlitamine ette pilvisema ilmaga või varjus.

Terrassiõli segamine

3. Enne õlitamist ja ka töö ajal tuleb õli kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline. NB! Tikkurila terrassiõlid võib otse pinnale kanda ja need ei vaja eelnevat kruntimist.

Anza terrassipadi
Anza terrassipadi

4. Lihvi ülestõusnud puidukiud jm karedad kohad kergelt üle. Eemalda lihvimistolm harjaga pühkides või niiske lapiga. Eriti mugav on õlitamiseks kasutada Anza uut terrassipatja, mille komplektis on ka lihvtald. Ergonoomilise terrassipadjaga saab terrassi õlitatud kiirelt ja mugavalt ning selle saab ühendada ka pikendusvarrega.

Anza värvivann, terrassipadi ja -pintsel
Anza värvivann, terrassipadi ja -pintsel

Väiksema terrassi, mööbli või terrassilaudade vahede õlitamiseks sobib spetsiaalne Anza terrassipintsel (75 ja 120 mm), mis mahutab eriti hästi õli, jätab ühtlase õhukese õlikihi ning saab kasutada koos pikendusvarrega. Püsti töötades ei jää selg kangeks ja ei pea küürutama. Terrassipadjaga töötades eelista Anza värvivanni, mis mahutab 3,3L õli. Stabiilsest plastikust vanni on lihtne sangast tõsta terrassil uude kohta.

Valtti Plus Terassiöljy terrassiõliga töötlemine
Valtti Plus Terassiöljy terrassiõliga töötlemine

5. Õlita 2-3 lauda korraga algusest lõpuni. Kanna õli pinnale mõõdukalt ja puidusüüga samasuunaliselt. Terrassipadi jätab pinnale paraja ühtlase õhukese õlikihi. Oluline on korralikult üle õlitada ka terrassilaua saetud otsad, kust vesi pääseb lihtsamini puitu ning hakkab seda kahjustama. Eemalda üleliigne õli, mis pinda ei imendu, puuvillase lapiga u. 10 min pärast. Lase õlitatud pinnal kuivada järgmise päevani.

Tähelepanu! Õlised kaltsud või toote lihvimistolm võivad ise süttida, seetõttu tuleb neid enne hävitamist hoida vette kastetult, kuivatada õues või põletada koheselt.

Anza tooted on müügil ehituskauplustes üle Eesti! Rohkem infot Anza toodete kohta leiad siit

Küsi lisa õlitamise või värvimise kohta tasuta infotelefonilt Värviliin 12011.

Vaata õppevideotest, kuidas puhastada ja õlitada terrassi ning aiamööblit

Vaata ka teisi terrassi, rõdu ja aiamööbli hooldamise ideid

Õlita terrass tumedaks

 

Värskenda aiamööblit

 

Rõdu muutumine - loo linna oaas

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et