Loo suursugune elutuba harmooniliste värvitoonidega

Loo suursugune elutuba harmooniliste värvitoonidega

Fotograaf ja blogija Riikka Kantinkoski kujundas rahuliku elutoa Color Now 2017 Hazy-värvikollektsiooni harmooniliste toonidega. Loo oma sisekujundus nendest toonidest lähtuvalt.
Anna ruumile tunne heleda Angora abil

„Et kõrge ja avar ruum säilitaks oma eripära, valisin põhitooniks H466 Angora. Hele toon aitas ruumi üldmuljel jääda sama avaraks, kuid samal ajal muutus üldine ruumitunnetus pehmemaks ja rahulikuks,“ rääkis Riikka Kantinkoski.  Angora valiti Tikkurila aasta 2017 värviks.

„Elutoa kontorinurga seinapinnad värviti nefriithalliks ja see lisas ruumile iseloomu. Nephrite ja Angora toonid sobivad üksteisega tingimusteta, seega lõpptulemus jäi rahumeelne. Kokkuvõttes sai ruumist kaunis ja kodune tervik, kuhu on rõõm kutsuda sõpru ühiselt aega veetma.“

beige wall in living room
beige living room wall
green study room wall

Saa inspiratsiooni Riikka poolt stiliseeritud elutoast

Nii viid Riikka ideed ellu

Seina värvimine

  1. Puhasta seinad mustusest ja märgista värvitavad alad maalriteibiga.
  2. Värvi seinad Tikkurila täismati seinavärviga Harmony kaks korda, suurem ala ihukarva Angoora-toonis ja väiksem ala rohekashalli Nefriidi toonis. Kasuta värvimiseks pikendusvart ja rohkelt värvi, et saavutada ühtlane lõpptulemus. Hoia meeles teha viimane rullitõmme alt üles ühtlasema pinna saavutamiseks.

 

Mööbli värvimine

  1. Puhasta värvitavad pinnad mustusest, lihvi. Eemalda lihvimistolm.
  2. Krundi Otex Akva veepõhise kruntvärviga.
  3. Värvi mööblitükk 1-2 korda mati Helmi 10 mööblivärviga kasutades mööbli jaoks mõeldud värvirulli või pintslit.

Idee teostaja: Riikka Kantinkoski

Riikka Kantinkoski on fotograaf, kunstnik ja blogija Helsingist. Riikka peab populaarset blogi Weekdaycarnival, kus ta kirjutab sisekujundusest, toidust ja kergetest teemadest, mis aitavad sul lõõgastuda ja puhata.


Loe Riikka mõtteid selle projekti kohta

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et